16:27, 09 Квітня 2021

У Північній Ірландії поліція розганяла протестувальників водометами

Силовикам довелося застосувала водомети для розгону учасників масових вуличних заворушень, які вже сьому ніч поспіль тривають на вулицях Белфаста – головного міста британської Північної Ірландії.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «The Guardian».

Після закликів до спокою цього тижня на вулицях західного Белфаста в четвер групи молодих людей, що зібралися на націоналістичній Спрінгфілд-роуд, недалеко від місця масових заворушень у ніч на середу, кидали в поліцію каміння та запускали феєрверки.

Поліція закликала натовп негайно розійтися, погрожуючи в іншому разі застосувати водомети. Проте протестувальники продовжували свою агресивно щодо поліції поведінку, тож силовики таки застосували проти натовпу водомети.

Пізніше ввечері з’явилися повідомлення про те, що поліція попередила про застосування пластикових куль.

Зазначається, що пластикові кулі не використовуються як засіб контролю натовпу в жодній частині Британії, крім Північної Ірландії, і їх використання було засуджено правозахисними групами. Шість пластикових куль було випущено поліцією під час подій увечері в середу.

Як повідомлялося, під час заворушень в ніч на четвер у Белфасті спочатку викрали, а згодом спалили міський автобус.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вже висловив стурбованість з приводу ситуації, що склалася у Північній Ірландії, й закликав до діалогу.

BBC зазначає, що сутички розпочалися після рішення правоохоронців не карати членів партії Шин Фейн за участь у похороні високопоставленого бойовика Ірландської республіканської армії Боббі Сторі. Тоді, попри карантинні обмеження через коронавірус, у похороні взяли участь близько 2000 людей, серед яких політики з партії Шин Фейн.

Напруженість між уніоністами (ті, хто бачить Північну Ірландію у складі Сполученого Королівства) та лоялістами (ті, хто хочуть бачити Ірландію незалежною) підігріває й невдоволення перших протоколом про кордон в ірландському морі, який є частиною угоди про Brexit і фактично створив митний кордон між Північною Ірландією та рештою Великої Британії.

Як відомо, у 1998 році Сполучене Королівство, до складу якого входить Північна Ірландія, підписало Страсноп’ятничну угоду з Республікою Ірландія, яка поклала край більш ніж трьом кривавим десятиліттям насильства. Саме тоді перевірки на кордоні між двома Ірландіями припинилися.

Британія і ЄС досягли принципової згоди навколо виконання Протоколу щодо Ірландії та Північної Ірландії до угоди про Brexit.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: