09:12, 10 Грудня 2021

У перший тиждень грудня на Волині 15 разів порушували правила рибальства

У період з 1 по 8 грудня державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю зафіксували 15 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали шість протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), три – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконний збут водних біоресурсів) та один – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення з використанням заборонених знарядь). Оформили п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучили 31 од. заборонених знарядь лову.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«У порушників вилучили 34 кг водних біоресурсів та 1 од. заборонених знарядь лову. Наклали штрафів на суму 306 грн, решту накладуть суди, куди скерували матеріали справ. Попередили шкоду рибним запасам на суму 20 332 грн», – повідомив начальник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, першого грудня на стихійному ринку, поблизу торгового павільйону у м. Нововолинськ викрили порушника, який здійснював незаконний збут 14 кг риби (карась сріблястий, товстолоб, карп). Продавець не зміг надати документи, що підтверджують законність придбання та походження риби. На особу склали протокол за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП. Матеріали справи готуються до передачі в суд для притягнення порушника до відповідальності.

Четвертого грудня в ході рибоохоронної роботи на водоймах Камінь-Каширського району викрили грубе порушення Правил рибальства. На меліоративному каналі, поблизу с. Березичі Любешівської ТГ громадянин здійснював вилов водних біоресурсів сітним знаряддям лову, не передбаченим Правилами рибальства. Завдяки оперативним діям рибоохоронців, порушник не встиг завдати шкоди рибним запасам.

На особу оформили адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлять в суд для притягнення правопорушника до відповідальності, заборонене знаряддя вилучили.

Того ж дня на згаданій водоймі вилучили 15 од. сітних знарядь лову, загальною довжиною 300 метрів. У сітках була риба: 2 екз. щуки, 2 екз. білого амура, 2 екз. плітки та 1 екз. окуня, яких в живому стані повернули у водне середовище. Попередили збитків на суму 20 332 грн.

П’ятого грудня під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами державні інспектори Волинського рибпатруля спільно з працівниками поліції Камінь-Каширського РВП виявили незаконну реалізацію риби без відповідних дозвільних документів.

На ринках у м. Камінь-Каширський та у с. Гута-Камінська Камінь-Каширського району викрили громадян, які здійснювали незаконний збут 20 кг риби карась сріблястий. Продавці не змогли надати документи, що підтверджують законність придбання та походження риби. На осіб склали протоколи за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП. Матеріали справ готують до передачі в суд для притягнення порушників до відповідальності.

Крім рибоохоронних рейдів на воді державні інспектори Волинського рибпатрулю постійно проводять роботу з перевірки документів при продажі водних біоресурсів на ринках області, адже можливість безперешкодного збуту незаконної здобичі стимулює розвиток браконьєрства. До того ж купівля риби невідомого походження та не встановленої якості може загрожувати здоров’ю громадян.

Довідкова інформація

Стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: