22:44, 17 листопада 2023

У пам’ять про Валентина Данилюка у Ковелі відкрили виставку робіт митця

У Ковелі відкрили виставку живопису, графіки та скульптури видатного волинського митця, члена НСХУ Валентина Данилюка. 14 листопада Валентину Петровичу мало б виповнитися 85, але уже понад десять років його немає з нами.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Щоб віддати шану митцю та зберегти про нього світлу пам’ять, чимало поціновувачів його мистецтва прийшли у виставкову залу, де експонуються роботи «синьоокого романтика».

За життя він не шукав гучної слави, не мав високих нагород, хоч і заслуговував на них. Він був простим, щирим, талановитим майстром, який творив в ім’я духовного розвитку краю.

Своїм шанувальникам Валентин Данилюк був відомий як тонкий аквареліст, скульптор. Головною в його творчості була скульптура. Особливо цікавими є роботи модерністичного характеру. Серед графіки багато портретів, адже художник любив змальовувати своїх друзів, рідних. Пейзажі створював в олійній та акварельній техніках. Писав з натури волинські та карпатські краєвиди.  Природа була живильною стихією творчої енергії митця. Щоб бути ближчим до неї, Валентин Петрович власноруч збудував будинок на своїй малій батьківщині, у якому облаштував майстерню. І практично щоліта жив і працював та приймав гостей у своїй сільській оселі.

Неможливо порахувати усі його твори, які розлетілись по всьому світу. Частина – зберігається в музеях та приватних колекціях. Та найбільше –  в родині художника. Саме вони склали основу представленої експозиції.

Також можна побачити роботи Валентина Петровича з фондів Ковельського історичного музею – акварель, олія, скульптура. Частину картин надала ковельчанка, добра приятелька митця Світлана Чеханюк.

Під час відкриття  виставки присутні  добрим словом згадували Валентина Данилюка. Авторка художньо-краєзнавчого нарису про художника «Доля синьоокого романтика» Валентина Клюнтер зауважила, що митець створив роботи, які без перебільшення є національною спадщиною нашої країни.

Теплими спогадами про Валентина Петровича поділилась і директорка історичного музею Маргарита Матвійчук. На презентації була присутня родина художника. Зокрема, сестра Євгенія Кальчук, яка теж має потяг до творчості, адже є досить активною учасницею колективних вернісажів.

«Запрошуємо на виставку нашого земляка, яка допоможе  познайомитись з його творчістю та отримати естетичне задоволення.

Експозиція діятиме упродовж місяця у виставковій залі Ковельського історичного музею за адресою вулиця Незалежності, 89», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: