09:42, 26 Червня 2023

У Палаці культури Луцька відбувся транскордонний етнофестиваль

25 червня у Палаці культури відбувся транскордонний фестиваль «Етнокультура – сила, що єднає!». Захід організовано в межах реалізації проекту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні», що фінансується Європейським Союзом в межах Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Україна.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

За словами директора департаменту культури Луцької міської ради Тетяни Гнатів, культурна спадщина українського і польського народів налічує не одне століття. Вона багатогранна, символічна, заставляє тужити і радіти водночас. Відтворення цієї спадщини, її фольклорних традицій — завдання на майбутнє.

Попри важкі та буремні часи в Україні, організаторам все ж вдалося реалізувати усі заплановані в межах проекту заходи: провели конференції, здійснили дослідження фольклорної спадщини обох регіонів, підготували збірник з піснями та обрядами, склали деталізовану культурну мапу вищеокреслених регіонів, придбали музичні інструменти, сценічні костюми, провели літню мистецьку школу для творчо обдарованих дітей і пісенний фестиваль у Польщі.

До речі, залучення молоді для ознайомлення з фольклорною спадщиною — мета, якою перейматимуться українці й поляки ще довго. І фестиваль «Етнокультура – сила, що єднає!» покликаний через пісні, ігри та танці, що зібрали дослідники, передати усю чарівність традицій сусідніх народів. Є сподівання, що виконані в різних інтерпретаціях, вони ще сильніше зв’яжуть народне минуле і майбутнє в єдиний культурний вузол.

Виступ найкращих фольклористів Луцької громади — тому підтвердження. На сцену Палацу культури один за одним виходили колективи, що упродовж тривалого часу збирали, опрацьовували і аранжували спадщину волинського прикордоння. Незвична подача народного мелосу зачаровувала глядача з першої хвилини. Загалом, участь у заході взяло десять творчих формацій: гурти “Зоряниця”, “Чачка”, “Княгининівські хорошухи”, “Родинне перевесло”, ансамбль народного танцю “Волинянка” тощо.

«Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні» – проект грантовий, однак 10 % його фінансування йде від Луцької громади. Департамент культури міста виступає у ньому головним бенефіціаром, а партнерами є школа у польському місті Воля Ухрузька та музична школа № 1 імені Ф. Шопена.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: