19:51, 03 Жовтня 2018

У новозбудованому храмі в Маневичах відправили першу літургію. ФОТО

У церкві Мучениць Віри, Надії, Любові та Софії, що в цьому селищі (вул. Паркова, 2), відправили першу Службу Божу з нагоди престольного свята.

Про це повідомляє Волинська єпархія УПЦ КП.

Хрест під будівництво храму освятили у 2001 році, розповів інформаційній службі єпархіїнастоятель парафії протоієрей Михайло Мельничук. У 2003-му громада спорудила невелику дерев’яну церкву Святої Трійці, щоби звершувати Богослужіння, допоки зводитимуть більший Божий дім.

30 вересня 2006 року в Маневичі прибув тоді ще єпископ Луцький і Волинський Михаїл, який освятив наріжний камінь майбутнього храму на честь святих мучениць.

Рівно через 12 літ, 30 вересня 2018 року, відправивши подячний молебень, забравши антимінс, хрест, який був розміщений посеред церкви на свято Воздвиження, учасники торжества урочисто перейшли в новий дім Господній.

Божественну Літургію відслужили декани протоієреї: маневицький – Андрій Закидальський, любешівський – Юрій Устимчук, настоятель, інше духовенство із цих благочинь. Свято прикрасили члени ГО «Козацьке стрілецьке братство» з Луцька.

У душпастирському слові отець Михайло вдячно згадав тих, хто починав будівельні роботи. Хвилиною мовчання згадали тих парафіян, які відійшли у вічність. Від імені громади настоятелеві висловила подяку за добросовісне служіння Оксана Ковальчук, онука священика Кирила Шумського, який у післявоєнний час служив у селі Старий Чорторийськ Маневицького благочиння.

У новому храмі вже є дещо таке, чого не знайдеш в інших. Зокрема, панікадило з гербами України між лампочками, великий надвратний образ Почаївської Богоматері над хрестом посередині й зверху іконостаса.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: