11:30, 30 Березня 2020

У Нововолинську стверджують, що ситуація з поширенням коронавірусу у місті під контролем

Аналізи двох пацієнтів з підозрою на коронавірус відправили на ПЛР-тестування.

Про це повідомляють на веб-сайті Нововолинської міськради.

В інфекційне відділення Нововолинської центральної міської лікарні госпіталізовано двоє осіб з підозрою на коронавірус. Серед них – жителька Локачинського району, у якої експрес-тест показав негативний результат, та нововолинець, котрий 28 березня  після 16-ої години разом із дружиною звернувся до Нововолинського центру ПМСД. Подружжю провели експрес-тест на COVID-19, який у чоловіка дав позитивний результат, а у жінки тест не підтвердив наявність коронавірусної інфекції. Вона перебуває на самоізоляції вдома.

Для уточнення діагнозу аналізи обох пацієнтів, які  перебувають під спостереженням у Нововолинській ЦМЛ і отримують необхідне лікування,  направлено на ПЛР-тестування.

Для конкретизації алгоритму дій усіх служб у разі виявлення підозри на коронавірус 29 березня у міській раді  відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації під керівництвом    першого заступника міського голови, секретаря ради Андрія Сторонського.

Як повідомила завідувачка Нововолинського міськрайонного відділу Волинського лабораторного центру МОЗ України Наталія Мариніна,  уже проведено дезінфекцію під’їзду у будинку, де проживає подружжя, та ліквідація домашнього вогнища.

Під час засідання вели мову  й про нові законодавчі акти МОЗ, які регламентують протокол дій відповідних служб.

Андрій Сторонський доручив керівництву ПМСД   створити  мобільні бригади для перевірки підозр на  коронавірус на дому, а також  наголосив на тому, аби про випадки підозри на інфекцію оперативно інформувати міськрайонний відділ Волинського лабораторного центру. Натомість звернув увагу останніх на вирішення питання щодо забезпечення їхніх працівників захисними костюмами та на достатню кількість деззасобів, необхідних  на випадок  локалізації вогнища інфекції.

Йшлося й про посилення роз’яснювальної роботи серед населення. Зокрема,   акцентували увагу  Нововолинського міського відділу управління ДСНС України у  Волинській області на інформуванні людей з гучномовцем у різних районах міста  про їхню безпеку . Представники поліції повинні проводити заходи, спрямовані на недопущення скупчення людей  на вулицях міста, а також заборону пікніків.

Вкотре звертають увагу максимально дотримуватися самоізоляції, карантину, як того вимагає надзвичайна ситуація.

Дуже багато пацієнтів, попри заборони і численні попередження, таки приходять на прийом до амбулаторій особисто. Медики звертаються до людей: якщо ви були за кордоном і маєте прояви респіраторних інфекцій, не виходьте з дому. Викликайте сімейних лікарів, їхні  телефони розміщені  на офіційному сайті Нововолинського Центру первинної медико-санітарної допомоги у Фейсбуці. Можна також ДЗВОНИТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ – 093 25 79 215.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: