13:05, 05 Березня 2021

У Нововолинську хочуть перейменувати вісім вулиць

4 березня відбулося засідання робочої групи, котра розглянула питання поновлення процесу декомунізації у Нововолинську. Громадський активіст, першорухівець Зосим Колбун подав звернення до виконавчого комітету Нововолинської міської ради про перейменування вулиць Глінки, Маяковського, Матросова, 8 березня, Партизанської, Бойка, Петрова та Лопатіна.

Про це йдеться на сайті Нововолинської міської ради.

За словами Зосима Потаповича процес декомунізації, який розпочався в Україні у 2015 році, лише частково торкнувся Нововолинська і є потреба продовжити роботу у цьому напрямку. На часі – перейменування восьми вулиць, демонтаж мозаїчного панно на будинку № 3, що на бульварі Шевченка, усунення радянської символіки в районі шахти № 1 та демонтаж пам’ятного знаку, встановленого на честь героїчної оборони воїнів другого укріпрайону 22 червня – 26 липня 1941 року.

Робоча група, ознайомившись із рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті, вирішила винести на обговорення громади питання перейменування вулиць та демонтажу пам’ятного знаку. Мозаїчне панно на бульварі Шевченка та радянські символи біля шахти №1 вирішили демонтувати, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки.

Наступне засідання заплановане на початок квітня. До того часу робоча група розробить пропозиції щодо перейменування вулиць та сформує комісії, які спілкуватимуться із нововолинцями, котрі проживають на вулицях, що мають намір перейменувати.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: