15:37, 17 Липня 2019

У НАТО проговорились, де США розміщує ядерну зброю в Європі

Доповідь вказує на місце розташування 150 одиниць американської ядерної зброї. 

Про це повідомляє “ТСН” з посиланням на “Washington Post”.

Зокрема, доповідь канадського члена Комітету з оборони Парламентської асамблеї НАТО “Нова ера ядерного стримування? Модернізація, контроль над озброєннями та ядерні сили союзників” містить коротку згадку про розташування 150 одиниць ядерної зброї Америки. Зазначається, що бомби зберігаються на шести американських і європейських базах, таких як Kleine Brogel в Бельгії, Buchel в Німеччині, Aviano і Ghedi-Torre в Італії, Volkel в Нідерландах і Incirlik в Туреччині.

Видання зауважує, що доповідь вперше опублікували в квітні, але згодом видалили. Водночас, минулого тижня оприлюднили остаточний її варіант, утім там вже не було конкретних посилань на місця зберігання зброї. Замість цього в доповіді згадуються літаки, які можуть нести ядерну зброю.

“Європейськими союзниками, які часто згадуються в якості експлуатуючих такі літаки, є Бельгія, Німеччина, Італія, Нідерланди і Туреччина”, — йдеться в документі з виноскою, в якій наводиться звіт за 2018 рік, підготовлений неурядовою організацією США “Ініціатива по ядерній загрозі”.

Разом з тим, анонімне джерело в альянсі заявило, що ця доповідь не є офіційним документом НАТО. Однак у низці європейських видань розцінили документ як підтвердження відомої таємниці. Голландський телеканал “RTL News” заявив, що НАТО розкриває набільшу таємницю Нідерландів.

Директор з питань роззброєння в Асоціації контролю над озброєнням Кінгстон Рейф сказав, що присутність американської ядерної зброї в Європі вже давно не новина.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: