18:40, 11 Червня 2019

У місті на Волині у закладі харчування отруїлося 15 осіб

На Волині у місті Ковелі після родинного святкування в одному із закладів громадського харчування виник спалах гострої кишкової інфекції.

Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр.

За медичною допомогою станом на 11.06.2019 року вже звернулось 13 осіб, з них 2 дітей, з симптомами харчового отруєння. За результатами медичного огляду хворим встановили діагноз «Гострий гастроентероколіт». Стан хворих середньої важкості.

Для з’ясування причин та обставин виникнення захворювань закладом громадського здоров’я Ковельським районним лабораторним відділенням Державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» невідкладно розпочали комплекс протиепідемічних заходів та епідеміологічне розслідування.

Під час епідеміологічного розслідування для проведення бактеріологічних, вірусологічних, фізико-хімічних лабораторних досліджень відібрано проби харчових продуктів, питної води, змиви з обладнання, посуду, інвентарю на харчоблоці харчової потужності, обстежили персонал та контаткних осіб.  Лабораторні дослідження біоматеріалу від хворих та декретованих осіб, а також зразків навколишнього середовища тривають.

Для  вжиття заходів та остаточного визначення причини та  обставин отруєння людей  залучили Держпродспоживслужбу м. Ковеля. Очікують результатів державного нагляду дотримання  санітарного законодавства та законодавства в сфері безпечності харчової продукції.

Епідеміологічне  розслідування триває.

Тенденція до збільшення кількості спалахів  кишкових інфекцій надалі утримується.  Лише протягм останніх трьох років  зареєстрували 16 спалахів, з них 8 виникли в закладах громадського харчування, 5 – в дитячих закладах, 3 – в побуті.

Літньо — осінній сезон характеризується найвищим рівнем захворюваності гострими кишковими інфекціями.

Найпоширенішими кишковими інфекціями є дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції, ротавірусні та ентеровірусні інфекції. Передаються вони через забруднені  мікроорганізмами харчові продукти, воду та контактно — побутовим шляхом. Найбільш вразливими  є діти, об’єкти найбільшого ризику – дитячі колективи та заклади громадського харчування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: