20:51, 29 Травня 2019

У місті на Волині представили історію життя мудрої правительки Русі. ФОТО

У волинському місті в галереї мистецтв діє унікальна виставка – серія графічних коміксів «Княгиня Ольга. Мальована стрічка». Її представляє творче об’єднання «Мисткині». Кожна учасниця проекту, вибравши певний період життя княгині, змалювала його, дотримуючись єдиної стилістики. 

Про це повідомляє Ковельська міськрада.

В експозицію входить 21 банер. У легкій та простій формі вони розповідають історію життя мудрої правительки Русі, рівноапостольної княгині Ольги. Роботи чорно-білі із вкрапленням червоного кольору. Графічні малюнки, доповнені текстом, який написала українська письменниця Марія Морозенко. Ця колекція є продовженням грандіозного проекту «Мальована стрічка», започаткованого минулого року такою ж серією картин про Анну Ярославну.

У Ковель виставку привезла одна з співавторок,  регіональна кураторка, викладачка Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського Тетяна Токарева-Асмолкова. На презентації вона розповіла багато цікавого про сам проект та особливості створення серій графічних коміксів.

Зокрема, оригінали малювались на форматі А3 чорнилами, лінером, тушшю та гуашшю. Зображення були чорно-білі. Те, як ми бачимо зараз роботи – це вже копії малюнків, перенесені на сучасний матеріал ПВХ. Червоний колір  додали за допомогою комп’ютерних програм. Робота пані Тетяни завершує серію картин та розповідає про останні роки життя Ольги. Княгиня змальована тут янголом, що тягнеться руками до сузір’я Риби – символу ранніх християн, а її одяг вказує на християнський храм. На білому коні зображений внук  Ольги –  Володимир, який, власне, і продовжив розпочату справу своєї бабусі та утвердив християнство на Русі.

Презентацію відвідали чимало гостей, серед яких вчителька історії Тамара Хавіна. Вона теж говорила про княгиню Ольгу та її мудре правління державою.

Член Національної спілки художників України Віктор Бурчак висловив своє захоплення від проекту та подякував авторкам за їх єдність і співпрацю в одній справі.

Підтримати Тетяну Токареву-Асмолкову приїхала Орися Вознюк – науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир». Вона також виступила перед публікою з цікавою та маловідомою інформацією про київську княгиню Ольгу.

Виставка триватиме до 14 червня. Далі вона помандрує у Нововолинськ, а згодом — у Києво-Печерську лавру.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: