20:33, 24 Квітня 2019

У місті Луцьку відновлять елементи культурної спадщини

У Луцьку розглянули проект рішення про затвердження Програми підтримки реставрації автентичних вхідних дверей та вікон в об’єктах культурної спадщини міста Луцька на 2019-2020 роки «Автентичний Луцьк».

Про це стало відомо під час засідання сесії Луцької міської ради.

Проект рішення виніс на розгляд депутат міськради Андрій Білан. Він наголосив, що метою Програми є реставрація та збереження автентичних дверей та вікон в об’єктах культурної спадщини міста та співфінансування проведення відповідних реставраційних робіт автентичних дверей та вікон у будинках. За його словами, архітектура Луцька, починаючи з XVII ст. і до сьогодні, мала свої характерні особливості.

“Вікна та двері завжди були підпорядковані певному стилю. Метою Програми «Автентичний Луцьк» є реставрація та збереження автентичних дверей та вікон в об’єктах культурної спадщини міста”. — наголосив він.

«Дійсно, не можна допустити руйнування родзинок та цікавих особливостей нашого міста. Я думаю, що ми знайдемо кошти, адже це ще один крок для того, аби зробити наше місто більш привабливим для туристів та лучан. Закликаємо усіх підтримати проект рішення і зробити наше місто кращим», — звернувся до обранців громади радник міського голови, депутат Ігор Поліщук.

Депутати підтримали рішення. Передбачається, що частка співфінансування на реставрацію дерев’яних дверей становитиме: 70% – місто, 30% – власник; вікон: 60% – місто, 40% – власник. Частка при заміні пластикових вікон на дерев’яний скло-пакет (тільки після оплати штрафу): 50 % — місто, 50 % — власник.

Першочергово, у 2019 році проведуть невідкладну реставрацію історично цінних елементів культурної спадщини за наступними адресами: вул. Словацького, 1; вул. Крилова, 3; вул. Кривий Вал, 32; вул. Лесі Українки, 7; вул. Ковельська, 18.

За умовами Програми прийом заявок від мешканців міста на реставрацію, заміну вікон та дверей в історичній та центральній частині міста розпочнеться з 1 червня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: