11:09, 17 Липня 2023

У місцевих бюджетах Волині – понад 330 мільйонів гривень податку на майно

Упродовж першого півріччя 2023 року власники майна на Волині спрямували до місцевих бюджетів 330,2 мільйона гривень платежів, які адмініструє Головне управління ДПС у Волинській області.  

Про це інформують у Секторі інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

Таким чином, територіальні громади залучили на 11,3 % більше майнових податків проти аналогічного періоду торік.

«Наразі ситуація зі сплатою майнових податків, що складають значну частку надходжень місцевих бюджетів, — стабільна та прогнозована. За умови дотримання вимог закону всіма власниками нерухомості та землі, які оподатковуються, громади отримають належні кошти. Просимо лідерів місцевого самоврядування підтримати інформаційну кампанію податкової служби, яка покликана донести максимум інформації про важливість та можливості залучення надходжень від оподаткування майна до місцевих бюджетів», — зазначає в. о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.  

Посадовець підкреслив, що позиція громад у питанні сплати майнових податків повинна бути максимально активна. Саме зараз громадяни отримують податкові повідомлення-рішення про нараховані майнові податки.

«Варто акцентувати увагу фізичних осіб на тому, що сплачені ними майнові податки зараховуються винятково до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування. Не обов’язково чекати поштового відправлення від ДПС, щоб виконати податкові зобов’язання. Громадяни мають право самостійно звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для отримання податкового повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку та податку на нерухоме майно», — зазначає Сергій Лисеюк.

Звертаємо увагу: громадянам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками саме зараз варто провести звірку щодо належних їм об’єктів і нарахованих податкових платежів.

Оскільки чимало власників землі та нерухомості у минулі роки допустили податковий борг із майнових податків, Головне управління ДПС у Волинській області пропонує громадянам відвідати Центр обслуговування платників за місцем своєї податкової адреси і перевірити наявність заборгованості перед місцевим бюджетом.                        

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: