08:14, 01 Червня 2023

У Міненергетики кажуть, що підвищення тарифів – вимушений крок для проходження зими

Підвищення тарифів на електрику є вимушеним кроком, аби енергетична галузь України могла пройти наступну зиму.

Про це заступник міністра енергетики Фарід Сафаров заявив в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає кореспондент «Укрінформу».

«Починаючи з 10 жовтня 2022 року і протягом наступних шести місяців, українська енергосистема була однією з цілей № 1 для ворога. За цей час більше тисячі ракет та дронів випустили по енергетичній інфраструктурі. І, на жаль, було 270 влучань, 33 масовані атаки», – поінформував він.

За словами заступника міністра, унаслідок обстрілів українська енергосистема фактично вперше в історії людства зазнала такого рівня збитків, які Світовий банк станом на лютий 2023 року оцінив у понад 11 мільярдів доларів.

Сафаров додав, що ця цифра постійно зростає, бо обстріли енергетичної інфраструктури відбуваються щоденно, особливо у прифронтових зонах.

«Питання, яким чином це все відбудовувати… На жаль, саме підняття тарифів – один із ключових інструментів, яким чином ми можемо це робити», – зазначив заступник міністра.

Він відзначив, що Україна отримує велику кількість гуманітарної допомоги, фінансування проєктів для відбудови енергетичної інфраструктури, але цього не достатньо.

«І тому це (підвищення тарифів – ред.) – вимушений крок, щоб ми змогли пройти наступну зиму»,  – пояснив Сафаров.

Заступник припустив, що з настанням холодів енергосистема знову стане першочерговою ціллю для ворога, тому необхідні кошти, аби встигнути полагодити всю зруйновану інфраструктуру, необхідну для проходження зимового періоду.

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері електроенергетики та комунальних послуг, завернулася до уряду з пропозицією у два етапи підвищити тарифи до ринкового рівня – це 5,5 гривень за кВт.

«Розуміючи, що міністерство не може підтримати таку вартість, першим етапом було запропоновано 2,88 гривні, а потім ще підвищити до 5,5 гривень. Розуміючи і борючись за кожну копійку, ми порахували, що мінімальний рівень підвищення тарифу вийде на рівні 2,64 гривні», – сказав Сафаров, акцентувавши, що тариф набирає чинності з 1 червня 2023 року.

У цьому контексті він уточнив, що в середньому на одну родину підвищення вартості електроенергії призведе до збільшення платежів орієнтовно на 250 гривень за місяць.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: