20:18, 31 Березня 2022

У Маріуполі посивів шестирічний хлопчик: окупанти ґвалтували його маму декілька днів

Повідомлення про нечувані звірства російських окупантів щодо українських жінок з’являються все частіше. Їх не зупиняють навіть діти, які стають свідками цих злочинів.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у “Фейсбук”

У Маріуполі російські окупанти кілька днів по черзі ґвалтували жінку на очах у її 6-річного сина. Жінка померла від ран. Її маленький син – посивів.

Під час окупації одного із сіл в Броварському районі військовослужбовець рф застрелив господаря будинку, після чого в стані алкогольного сп’яніння разом з іншим військовослужбовцем рф неодноразово ґвалтував дружину вбитого, погрожуючи жінці та її дитині розправою.

На тимчасово окупованих територіях жінки не мають можливості навіть повідомити про скоєні стосовно них злочини, адже рашисти не дають повноцінно працювати правоохоронцям, рятувальникам та лікарям.

Порушення прав жінок в умовах збройного конфлікту, зокрема вчинення сексуального насильства, є порушенням основоположних принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права захисту прав людини.

Женевські конвенції 1949 року, Додаткові протоколи до них та звичаєві норми забороняють зґвалтування, катування, жорстоке або нелюдське поводження і покарання, посягання на людську гідність та вимагають дотримання поваги до особи та її честі.

Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти військових злочинів та порушення рф прав людини в Україні”, — зазначила Людмила Денісова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: