10:32, 30 Серпня 2018

У Маневичах відкрили інклюзивно-ресурсний центр

Відтепер діти Маневиччини матимуть рівні можливість доступу до освіти відповідно до здібностей, нахилів та індивідуального розвитку. Адже вчора, 29 серпня 2018 року, на базі НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 гімназія» відбулося офіційне відкриття районного інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами. Серед присутніх – заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

За словами начальника Маневицького відділу освіти райдержадміністрації Валентини Книш розповіла про ідею створення центру, шляхи і моменти її втілення. Від кольору стіни, спеціальних меблів, спортивного обладнання до найдрібніших іграшок. Все пропустила через серце. Тому і відразу усі запрошені відчули себе сім’єю і кожному стало тут тепло і затишно.

Варто зазначити, що в ІРЦ опікуватимуться дітьми з інвалідністю віком від 2 до 18 років, надаватимуть консультації та підтримку батькам і педагогам. У світлому, гарно відремонтованому центрі – чотири кабінети, якісне та сучасне обладнання. До слова, на ремонт приміщення виділили 250 тис. грн з районного бюджету, ще 185,6 тис. грн на закупівлю обладнання надали з Державного бюджету.

Щасливі дитячі обличчя, посмішки батьків та дідусів-бабусів були винагородою керівництву району за складну роботу зі створення інклюзивного центру. Слова вдячності лунали від директора ІРЦ Альони Долі. Натомість, від ГО «Довіра» виступив Андрій Рибачук, який не приховував своєї радості від того, що увага до діток з особливими потребами з кожним роком росте, і клопіт щодо здоров’я, навчання і розвитку таких дітей лягає не лише на батьків і громадські організації, а значною мірою ними стали опікуватись органи влади. І ні в якомусь дивному розумінні – індивідуальне навчання, ізоляція від суспільства, відособлення, а через соціалізацію.

Урочистий момент – перерізання стрічки з захопленням здійснила енергійна малеча, наввипередки біжучи уже в підготовлені саме для них кімнати. А далі – шквал дитячих позитивних емоцій (розкажуть світлини) і, звичайно, – частування смаколиками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: