17:26, 08 Травня 2019

У Маневичах лісівники провели відкритий урок у школі

Учора, 7 травня, лісівники ДП «Поліське лісове господарство» провели відкритий урок у Маневицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 імені Героя України Андрія Снітка. 

Про це повідомляє сайт Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Сформувати в дітей уявлення про ліс, поглибити і систематизувати знання про його практичне та екологічне значення, підвести до усвідомлення власної відповідальності за поліпшення стану довкілля та розповісти учням про правила відпочинку у лісі і ймовірні небезпечні наслідки їх недотримання – таку мету ставлять перед собою лісівники, організовуючи подібні зустрічі.

Із вступним словом перед учнями 6-8 класів виступив головний лісничий підприємства Анатолій Іщик. Він розповів про переваги лісів.

«Ліси нас годують і вдягають, допомагають вчитися і навіть лікують. Вони – джерело цінних ресурсів, виділяють кисень і поглинають вуглекислий газ, домівка для багатьох рідкісних видів рослин та тварин. З лісу зазвичай люди повертаються не з порожніми руками, а з ягодами, грибами, горіхами, цілющими травами…».

Лісівник також розповів, у чому полягає суть професії, розказав про лісовідновлення, вирощування садивного матеріалу, проведення рубок формування та оздоровлення лісів, у тому числі – про догляд у молодняках, рубки головного користування, зазначив, якою є роль лісгоспу у житті громади.

Далі із промовою виступила інженер лісових культур Наталія Падалюк. Вона наголосила на шести основних фактах, які свідчать про значення лісу у природі.

Також у формі діалогу йшлося про те, з чим у дітей асоціюється слово «ліс». Виявилося, що це – кисень, зелень, радість, квіти, гриби, відпочинок… Під час цього неординарного заняття фахівці лісової галузі та діти обговорили, яку шкоду завдають люди своїми необдуманими вчинками та діями для лісу. В першу чергу це – розведення багаття у непризначених для цього місцях, випалювання сухої рослинності та засмічення лісових масивів, в результаті чого створюються стихійні сміттєзвалища.

У вигляді презентації лісівники розповіли дітям про роботу, яку працівники Поліського лісгоспу активно проводять із молоддю. А саме – про шкільні лісництва, що функціонують на базі лісгоспу, участь школярів та активістів у акціях «Майбутнє лісу в твоїх руках» та «Чистий ліс», спільно організовані свята. Наприклад, «Свято зустрічі птахів». Згадували про допомогу сільським радам та ОТГ, спеціально облаштовані лісівниками рекреаційні пункти. І, що не менш важливо, про те, як лісівники усувають наслідки людської недбалості. Про це йшлося на конкретних прикладах подій, які виникли з початку цього року. Зокрема працівниками лісгоспу  було ліквідовано пожежі на землях сількогосподарського призначення та сміттєзвалищах (13 випадків загорання з початку року!), прибиралися стихійні сміттєзвалища поблизу сіл та лісових масивів. Були цього року і небезпечні знахідки, зокрема снаряди часів Другої світової війни. Лісівники розповіли дітям, як поводитися, коли випадково натрапили на таку небезпечну знахідку.

Окрім іншого, лісівники намагалися якомога більш зрозуміло відповісти на запитання школярів, що їх турбували та цікавили. Зустріч вийшла досить приємною та пізнавальною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: