17:54, 02 Серпня 2022

У Любомльській лікарні встановили кисневу станцію

Начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко відвідав сьогодні, 2 серпня, Любомльське територіальне медичне об’єднання, де днями завершили роботи із встановлення кисневої станції та облаштування киснепроводу на 165 точок центрального киснепостачання.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Встановлена медична киснева станція «OXY-Gold-45» виробляє 433,65 л/хв 98 % кисню з повітря (а це 624 тис. 456 л/добу).  До цього кисень постачали у бочках.

Це одна із десяти установок, закуплених для Волинської області Міністерством охорони здоров’я України у минулому році. Вартість однієї понад 2 млн грн.

Однак, це перша киснева станція, що вже працює. Для її встановлення у медзакладі, коштом лікарні та міського бюджету облаштували киснепровід для 165-ти точок. До слова, додатково дообладнали 40 кисневих точок у стаціонарних відділеннях.

«Щоб врятувати якомога більше життів, лікарі повинні мати можливість це зробити. Перевага кисневої станції в тому, що лікарня тепер незалежна від постачання кисневих балонів, а значить більше пацієнтів вчасно отримають допомогу», – відзначив Юрій Погуляйко.

Загалом медичне об’єднання достатньо оснащене й сучасною апаратурою: комп’ютерним томографом, ультразвуковими апаратами, рентгенологічним апаратом, лабораторним обладнанням,  дихальною та слідкуючою апаратурою,  апаратами для проведення ендоскопічних втручань.

На 2022 рік підприємство підписало з НСЗУ 18 договорів на медичне обслуговування  по 18 пакетах медичних послуг. Так, бюджет у 2022 році становить 77,337  мільйона гривень.

Щороку у закладі амбулаторну допомогу отримують  біля 70 тис. жителів громади, стаціонарну допомогу – біля 5 тис. Оперативних втручань проводять більше тисячі.

«Ви молодці, що розвиваєтесь і вкладаєте у це кошти. Таким чином ви дбаєте не лише про пацієнта та якість медичних послуг, які надаєте, а й про розвиток лікарні на перспективу», – сказав начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, оглянувши кисневу станцію та поспілкувавшись з керівництвом лікарні та громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: