08:43, 28 Липня 2021

У Литві колишнього політика засудили до шести років за шпигунство на Росію

У Литві Шяуляйський окружний суд визнав колишнього литовського політика Альгірдаса Палецкіса винним у шпигунстві на користь Росії та засудив його до шести років позбавлення волі.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє портал національного телерадіомовлення LRT.

Представник суду Вітаутас Йончас уточнив, що визнав свою провину в цій кримінальній справі і вільнюський підприємець Деймантас Бертаускас, який дав свідчення і звільнений від кримінальної відповідальності.

Генеральна прокуратура пропонувала покарати Альгрідаса Палецкіса дев’ятьма роками позбавлення волі, а Бертаускаса звільнити від кримінальної відповідальності.

Вирок не є остаточним і може бути оскаржений в Апеляційному суді Литви.

Як стверджує литовська Генпрокуратура, в період з лютого 2017 року до жовтня 2018 року обвинувачені діяли у складі організованої групи з працівником російської розвідки й іншими громадянами РФ, одного із яких визнано винним у справі про події 13 січня 1991 року в Литві. Підозрювані за грошову винагороду ймовірно збирали інформацію, що цікавила російську розвідку.

У 2004-2007 роках Палецкіс був депутатом парламенту від Соціал-демократичної партії Литви, в 2007-2008 роках працював віце-мером Вільнюса. У 2008 році був виключений із Соціал-демократичної партії, головою вільнюської організації якої був; створив і очолив партію Соціалістичний народний фронт (СНФ). Фронт і його колишній керівник Палецкіс не раз згадувалися в публічних звітах литовської розвідки про загрози національній безпеці. СНФ називали розташовану до Росії політичною партією, писала про участь представників партії в спрямованих проти США й НАТО проросійських пропагандистських акціях.

Як відомо, 13 січня 1991 року під час штурму телецентру у Вільнюсі загинули 14 литовців, які вийшли на його захист, і один боєць “Альфи”, було поранено понад 800 осіб.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: