18:24, 03 Квітня 2024

У Литовезькому Дія.Центрі встановили сонячні панелі

Волинська область – перша в Україні, де облаштували сонячні панелі у ЦНАПах, та активно продовжує їх встановлення.

Про це повідомляє Волинська ОВА.

Зокрема, на даху Дія.Центру села Литовеж Володимирського району запрацювали сонячні панелі потужністю 20 кВт кожна.

«Важливим є те, що СЕС суттєво заощаджуватимуть бюджетні кошти громади, адже тепер споживатиметься на 50-100 % менше електроенергії з мережі. Для нашої громади це 300 тисяч гривень в рік додатково. За 25-річний період експлуатації СЕС очікувана економія по сплаті за електроенергію складе близько 8 мільйонів гривень», – зазначила очільниця Литовезької сільської ради Олена Касянчук.

Сонячні електростанції із накопичувачами забезпечать безперервне надання адміністративних послуг мешканцям громади та сусідніх громад у разі блекаутів чи планових відключень електроенергії. Таким чином Дія.Центр може працювати автономно.

«Литовезька громада – одна з прикладів реалізації інноваційного цифрового рішення, за допомогою якого одночасно досягається дві мети: розвантаження загальної енергомережі та забезпечення безперебійної роботи ЦНАПів шляхом надання якісних адміністративних послуг за будь-якого енергопостачання. На Волині вже дев’ять ЦНАПів, які обладнані сонячними панелями», – зазначила заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: