15:43, 07 Серпня 2020

У липні на водоймах Волині попередили збитків на 20 тисяч

У період з 1 по 31 липня державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю провели 40 рибоохоронних рейдів та викрили 75 порушень природоохоронного законодавства, з яких 20 – грубі. Також склали 37 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформили 17 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«За вказаний період на порушників наклали 14 194 гривень штрафів, решту буде накладено судами, куди скерували матеріали. Збитки, завдані рибному господарству України, становили 2 925 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 36 кг водних біоресурсів. Також вилучили 21 од. заборонених знарядь лову та ще 92 од. – за актами безхазяйного майна. Із безгосподарських сіток вилучили та випустили у природне середовище 59,5 кг водних біоресурсів, попередили збитків на суму 21 219 грн», – повідомив начальник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, 7 липня під час рибоохоронного рейду на водойми Любешівського району на території національного природного парку «Прип’ять-Стохід» рибпатрульні викрили грубе порушення Правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна забороненими знаряддями – мисиновою сіткою та «ятером». У сітках браконьєра була риба: лин – 2 екз. та лящ – 3 екз. Завдано шкоду, заподіяну порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, на суму 1 323 грн. Інцидент стався на р. Прип’ять, поблизу с. Хоцунь Любешівського району.

На особу оформили адмінпротокол за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлено до суду для притягнення порушника до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучили.

22 липня під час рибоохоронної роботи на Турському водосховищі, поблизу с. Тур Ратнівського району на території гідрологічного заказника «озеро Тур» знайшли безгосподарське майно. З водойми вилучили 10 од. риболовецьких сіток, загальною довжиною 530 метрів. У сітках були водні біоресурси: карась сріблястий – 8 екз. та сазан – 4 екз., яких в живому стані повернули у водне середовище. Попереджено збитків на суму 2 648 грн. Склали акт виявлення безхазяйного майна, заборонені знаряддя вилучено.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр карася сріблястого становить 30 грн, сазана – 602 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: