09:38, 11 Квітня 2018

У Луцьку завершила свою роботу «Великодня майстерня». ФОТО

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт відвідав “Великодню майстерню-2018”. Учора, 10 квітня, відбулося підведення підсумків проекту, що уже став традиційним для міста. Участь у ньому беруть найкращі майстри народної творчості Волині. Під їхнім керівництвом діти опановують гончарство, ліплення, бісероплетіння, навчаються виготовляти вироби із соломи та лісової трави, шити іграшки.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

У рамках проекту “Великодня майстерня” відбувалися майстер-класи з писанкарства та інших видів народної творчості, а також зустрічі з народознавцями, етнографами, фольклористами. Тут навчали дітей писанкарству Андрій Бондарук та Наталія Довгалюк, інші народні майстри та майстрині.

У заході також взяли участь представники делегації з міста Павлоград, які брали участь в етнофестивалі “Великдень у Луцьку”.

Розпочинаючи зустріч, директор департаменту культури Тетяна Гнатів зазначила, що цьогоріч майстерню відвідали понад 300 дітей не лише з Луцька, а й з інших міст. Участь у проекті взяли 24 майстри, які впродовж двох тижнів провели більше 600-занять. І на завершення, як годиться, треба дякувати. Тож майстрам народної творчості, які передають свої уміння дітям, буде вручено премії міського голови.

“Дякуємо, що ви долучилися до загальноміських великодніх заходів, які цими днями відбувалися у Луцьку. Надзвичайно приємно, що до відродження українських традицій писанкарства долучається не лише молодь, а й найменші наші художники. Сьогодні разом із нами – друзі із міста Павлоград, які також долучилися до участі у великодніх заходах. Відвідуючи “Великодню майстерню”, у творах на пасхальну тематику щоразу ми бачимо щось нове, відкриваємо нові сторінки майстерності, якою володіли наші предки. Цей творчий пошук знаходить своє відображення у роботах сучасних майстрів, які вкладають нові ідеї та свою енергетику, створюючи прекрасні витвори мистецтва. Ви та ваші учні робите наше життя яскравішим, допомагаєте бачити прекрасне у простих речах. Мистецтво писанкарства- це частина нашого генетичного коду. Тому потрібно її розвивати та примножувати. Дякую за вашу ініціативність. Бажаю вам нових творчих пошуків, талановитих учнів та натхнення”, – зазначив у вітальному слові Григорій Пустовіт.

Позитивними враженнями від перебування у Луцьку поділився Сергій Ткачук, один із керівників художньої студії із Павлограда.

“У ці святкові дні ми чудово та корисно провели час. Дякуємо за теплий прийом та за те, що розвиваєте народну творчість і культуру,” – сказав він.

Вітання супроводжувалися врученням відзнак департаменту культури найкращим майстрам, які навчали діток писанкарству.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: