13:22, 17 Липня 2018

У Луцьку встановили контейнери для збору токсичного сміття

16 липня біля приміщення департаменту ЦНАП встановлені перші два комплекти контейнерів для збору небезпечних відходів від населення, а саме: відпрацьованих батарейок, акумуляторів та компактних, ртутьвміщуючих люмінесцентних ламп, які утворюються в побуті. На жаль, зараз у нашій державі законодавчо не врегульоване питання, хто повинен збирати та утилізовувати такі відходи від населення. При цьому їх кількість стрімко зростає, а шкода, яку вони завдають потрапляючи у довкілля, непоправна. Такі відходи віднесені до І класу небезпеки, адже містять пари ртуті, важких металів, лужні сполуки.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Реагуючи на звернення та бажання мешканців міста здавати небезпечні відходи, які утворюються в побуті на переробку, відділ екології міської ради організував виготовлення спеціальних контейнерів на одному з місцевих підприємств. ПрАТ “Сяйво” виготовили 4 комплекти таких контейнерів для таких видів відходів.

Адміністрація департаменту ЦНАП підтримала ініціативу відділу екології і два комплекти контейнерів встановили біля приміщення департаменту ЦНАП (вул. Лесі Українки, 35). Згодом, і у інших районах міста  встановлять відповідне обладнання.

Для інформування населення про особливості поводження з небезпечними відходами, що утворюються в побуті виготовили буклети, які можна отримати при передачі відходів, адже на контейнерах влаштували спеціальні комірки для інформаційних матеріалів.

Робота зі збору та вилучення небезпечних відходів у місті проводилась і донині. У всіх школах і садочках міста встановлені контейнери для збору відпрацьованих батарейок. Збір зіпсованих ртутних термометрів від населення проводиться щоквартально у співпраці відділу екології міської ради та ТзОВ “Еко-Хелп” м. Рівне. Наступна акція зі збору зіпсованих ртутних термометрів від населення відбуватиметься у вересні 2018 року, про що додатково повідомлять на сайті міської ради.

Встановлені контейнери призначені для збору компактних ртутьвміщуючих ламп, розміром не більше 15–20 см, від населення. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці, які використовують люмінесцентні лампи, повинні самостійно передавати на утилізацію даний вид відходів на підставі договірних відносин з ліцензованими підприємствами, відображаючи рух відходів у щорічних деклараціях.

Для забезпечення якісної утилізації ртутьвміщуючих відходів їх не потрібно змішувати. Лампи містять пари ртуті, термометри – рідку ртуть, відповідно способи переробки таких відходів відрізняються. Тому рекомендуємо використовувати встановлені контейнери за призначенням.

До відома лучан: вартість утилізації 1 термометра – 25 грн, 1 люмінесцентної лампи – 8 грн. Скористайтесь можливістю безкоштовної передачі відходів на переробку та зробити ще один крок до чистого, безпечного довкілля.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: