13:24, 08 Травня 2018

У Луцьку відзначили День пам’яті та примирення. ФОТО

Сьогодні, 8 травня, на меморіальному комплексі “Вічна Слава” у Луцьку гості та мешканці нашого міста, духовенство, представники влади, політичних та громадських організацій вже вчетверте відзначили нове для нашої країни свято – День пам’яті та примирення.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Відповідно до указу Президента України, підписаного 24 березня 2015 року, його відзначення має гідно вшанувати подвиг українського народу, його внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні.

Цього дня ми не святкуємо, а згадуємо усіх, кому завдячуємо життям. Уже 73 роки. Додала теплоти лучанам молодь, даруючи символічні квітки маку. І мало хто знає, що цей символ започаткували ще після Першої світової війни як спомин за мільйонами убитих незалежно від національності та віри. Сьогодні і ми долучаємося до європейських цінностей, бо чи не кожну українську родину зачепило полум’ям війни.

Отож, на Меморіал Слави прийшли голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопад, Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур, депутати міської ради, члени виконавчого комітету Луцької міської ради, делегація з Республіки Афганістан.

Цього дня на Меморіалі Слави промов не було. Спільна молитва представників різних релігійних конфесій об’єднала усіх і змусила замислитися, хто ми є і для чого живемо у цім світі. А потім до невідомого солдата, що навічно застиг у бронзі на Меморіалі Вічної Слави, ще довго ішли з квітами лучани.

До слова, цього дня представники влади, громадських та політичних організацій поклали квіти до усіх пам’ятних знаків, пам’ятників та братських могил Луцька.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: