13:53, 21 Серпня 2018

У Луцьку відновлюють пасажирські перевезення: у парку монтують понтонну пристань. ФОТО

У Луцьку відновлюють пасажирські перевезення по річці Стир, що стане частиною туристичного маршруту. Востаннє такі перевезення проводили у 1975 році. Наразі у парку розпочали монтування понтонної пристані. Попередньо перед цим проводили розчистку дерев у річці.

Понтону пристань доставили до Центрального парку сьогодні, 21 серпня за допомогою судна боксирного типу.

Директор річкового порту «Луцьк» Олег Кербалай розповів, що робота над розчисткою дерев була нелегка, працювали два роки і найважче у цій роботі було діставання топлених дерев, які були замулені десятками років. За його словами, міськрада повністю сприяла цим роботам. Як зазначив Кербалай, русло не поглиблювали, воно саме поглибилося у процесі виймання топлених дерев був знятий перешкодний бар’єр для річки, тобто ми спрямували течію. Там де були наноси, тверду частину витягнули, наноси розпрямилися і річка сама поглибилася. Наприклад, на деяких поворотах перед гнідавським мостом минулого року забрали дерева, у цьому році там на метр поглибилися річка.

За словами Кербалая, дерева були від 80 до 140 см в діаметрі і довжиною стовбуру 8 метрів. При піднятті дерев стикнулися із тим, що є недобросовісні рибаки, які роблять перемети, тобто від одного берега до іншого натягують трос. Коли річка несе при весній повені топляки, вони зупиняються біля того троса і рибакам там зручно ловити рибу. При цьому там утворюється такий натяг, річка підмиває, ті дерева падають, ніхто не розчищав і вони залишалися у Стиру. Кербалай каже, що при розчистці часто не витримувала техніка, викликали водолазів, вони обстежували, знаходили ті троси, а тоді обрізали гідравлічними ножицями під водою, і лише тоді змогли дістати ті дерева.

Судно боксирного типу, яке доставило понтонну пристань до парку має назву «Характерник».

«Я йому дав таку назву. Ми всі знаємо з історії, що козак-характерник, який вмів один боротися із військами, які загрожували або хотіли загарбати нашу територію. Цей катер сам тягав ці дерева, справлявся на 100 %, то він заслуговує на таку назву Далі він буде використовуватися у транспортуванні різних суден технічного флоту. Плануємо спустити судно технічного флоту, яке буде займатися очисткою на річці Стир», – каже Олег Кербалай.

Понтон стоячого типу 5-го рівня безпеки на водоймах із нестоячою водою доставили у парк, щоб замонтувати його для здійснення посадки та висадки пасажирів під перевезень річкою. Ще один буде стояти біля будинку скульптура Голованя, що на вулиці Лютеранській, 9.

Наразі у парку монтують понтонну пристань. Перший етап – це забивання сваїв. Понтон завдяки їм зможе ходити вверх-вниз, тому що річка має повноводдя. При повноводді понтон відповідно буде підніматися вверх.

Радник міського голови Ігор Поліщук зазначив, що роботи відбувалися у декілька етапів. Минулого року почали чистити річку.

«Ми взяли невеликий човен, пройшли по межі міста і побачили, що у деяких місцях вона настільки захаращена, що фактично неможливо було пройти навіть маленьким човном. Почалася очистка річки і у цьому році ми вже приступили до облаштування понтонів, до облаштування пристаней. Загальна вартість робіт – більше мільйона гривень. І ми зараз ремонтуємо ці сходи, які є в парку, повністю облагороджуємо все, щоб було приємно пройти. Ми плануємо, що це буде частиною туристичного маршруту, який буде починатися у Старому місті, туристи будуть знайомитися із нашим старим містом, біля будинку Миколи Голованя вони будуть сідати в катер і буде екскурсія по річці Стир, і вони будуть йти у парк, де будуть насолоджуватися нашим парком», – зазначив Ігор Поліщук.

За його словами, катери будуть надавати приватні підприємці, вартість екскурсій поки що невідома – вартість визначатимуть власники катерів. Поліщук додав також, що із підприємцями домовляться і певний відсоток із цього заробітку йтиме у міський бюджет.

Відкрити ці перевезення по річці планують на День міста Луцька.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: