08:42, 22 Січня 2019

У Луцьку відкриють виставку, присвячену Державному гербу України

У Волинському академічному українському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відкриють виставку, присвячену Державному гербу України.

Подія відбудеться сьогодні, 22 січня.

Тризуб, родовий знак Київських князів, який у 1918 році обрали Державним Гербом УНР, став одним із перших державних символів, які об’єднали націю. Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х.

Саме тому до Дня Соборності Український інститут національної пам’яті ініціював відкриття в усіх обласних центрах виставки «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», створеної у співпраці з  видавництвом «Родовід». Виставка дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення. Тут можна побачити зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

«Протягом останнього століття тризуб став тим символом, який об’єднував українців в усьому світі в боротьбі за нашу свободу та незалежність. Символом, під яким і нині наша армія захищає нас від агресора. І символом, який більше за все намагалися дискредитувати наші вороги. Про це треба пам’ятати. І розуміти, що лише єдність допоможе нам зберегти і розбудувати власну, соборну державу», – говорить Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У відкритті виставки в Луцьку візьмуть участь голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко, представник Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук та представники громадських організацій.

Надалі виставка «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» експонуватиметься у Волинському краєзнавчому музеї, а згодом – в районах Волині.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: