09:20, 25 Серпня 2018

У Луцьку відкрили Музей сучасного українського мистецтва

Вчора, 24 серпня, у культурно-розважальному центрі “Adrenalin City” відбулось відкриття Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Музей ставить собі за мету збудувати музейну інституцію найвищого рівня, котра змінить минуле, рефлексує теперішнє, творитиме майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво у світі.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Захід розпочали завідувач художнього музею у Луцьку Зоя Навроцька та родина Корсаків. Під час вступного слова вони підкреслили, що надзвичайно важливо сьогодні зберегти українське мистецтво, очистити державу від художнього невігластва, і при цьому — залишитися сучасними.

На відкриття музею завітало чимало відвідувачів та поціновувавчів мистецтва. Також серед гостей були секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт та директор департаменту культури Тетяна Гнатів.

“Сьогодні у нашому місті відбувається унікальна подія — відкриття музею сучасного українського мистецтва. Кожен напрямок у мистецтві бере початок у сьогоденні, та з часом стає класичним. Тому сьогодні ми відкриваємо музей майбутнього. Слава Богу, що у Луцьку є родина Корсаків. Родина, яка творила, творить і буде творити історію нашого міста, його ноосферу та інтелектуальний простір, завдяки якому ми рухатимемось вперед”, — долучився до вітальнього слова Григорій Пустовіт та вручив родині Корсаків Подяку міського голови.

У музеї діють кілька експозицій. Постійна експозиція покликана досліджувати генезу сучасного українського мистецтва та показує джерела виникнення його напрямків, дозволяє читати історію по-новому, актуалізує “український нонконформізм” як унікальне мистецьке явище у світовому масштабі. Змінна експозиція, в свою чергу, представляє твори провідних вітчизняних та зарубіжних митців, реалізує освітні програми та надає можливість продавати твори.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: