19:14, 02 листопада 2018

У Луцьку вдруге стартував Всеукраїнський фестиваль «Оберіг»

1 листопада 2018 року в обласному центрі Волині вдруге стартував Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг–2018».

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Як зауважив під час прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю голова оргкомітету дійства, перший заступник голови Волинської обласної ради, Олександр Пирожик, ідея відновити «Оберіг» визрівала давно. Він наголосив, що відродження фестивалю організатори присвятили 100-річчю Української революції та новітнім героям – Небесній сотні, бійцям російсько-української війни. Пріоритети залишаються ті ж самі, тому, як і торік, виручені від концертів кошти будуть спрямовані на потреби бійців 14-ї ОМБр, що постійно дислокується у Володимирі-Волинському.

Заступник голови Оргкомітету, автор ідеї відновлення «Оберегу», депутат обласної ради Сергій Сівак  зауважив, що це – одна з причин, через яку пісенна програма фестивалю відкривається 1 листопада виїзним концертом у Володимирі-Волинському. Інша – з-за поваги до одного з зачинателів «Оберегу», митця Сергія Шишкіна.

Зрештою, розширення географії концертів фестивалю зумовлене й потребою його подальшої популяризації. Тому інший виїзний концерт «Оберегу» відбудеться 2 листопада в місті Ковелі. Заключний же Гала-концерт фестивалю відбудеться суботнього 3 листопада в Палаці культури міста Луцька.

Зі слів представників Волинського обласного науково-методичного центру культури Любові Рожнової, Ігоря Баранюка та Віталія Клімчука, фестивалю передувала клопітка рутинна робота з відбору та попереднього прослуховування потенційних конкурсантів. Із тим, аби на конкурс потрапив уже «відсіяний», якісний продукт відповідного рівня. В результаті до конкурсу допущені понад 40 учасників, хоча серед них є і гурти. Тобто, подано учасників більше. Тішить і географія учасників – практично вся Західна і Центральна Україна, виконавці з Дніпровщини, Донбасу та Запоріжжя.

Багато щирих і теплих слів на адресу організаторів прозвучало зі слів володаря Гран-прі минулорічного конкурсу, бійця батальйону імені Кульчицького Зиновія Медюха, а також гостя фестивалю і члена журі Володимира Смотрителя. На думку останнього, сьогодні в Україні навряд чи знайдеться ще один такий фестиваль, ідеологія якого була би настільки співзвучною з ідеологією українського націоналіста та боротьби української Нації. З його слів, із такими організаторами в «Оберегу» – велике майбутнє.

Своєю чергою, голова журі «Оберегу–2018» Роман Коляда заявив, що втішений установкою організаторів підтримувати якісний україномовний пісенний продукт. Він висловив сподівання, що після успішного «журіння» зможе сказати більше під час підсумкової прес-конференції 3 листопада.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: