20:09, 20 Березня 2019

У Луцьку – скандал у відомому торговому центрі: підприємці стверджують, що фірма надає їм послуги без ліцензії. ДОКУМЕНТИ

Підприємці, які вклали власні кошти у торговий центр «Ювант», стверджують, що виявилися заручниками однієї фірми. Як вони розповідають, електрику, тепло та охорону їм надають без ліцензії та привласнюють загальні площі. Вони наголошують, що тим, хто надумав відстоювати справедливість, «відрубують» світло, чим наносять величезні збитки для бізнесу. У фірмі ж, яка обслуговує ТЦ «Ювант» звинувачують натомість підприємців, що ті не платять гроші.

Інтернет-видання «Волинь Online» поцікавилося детальніше цією історією.

Будували «Ювант» 200 підприємців, а власником себе вважає один

Земельну ділянку площею 1,17 га під будівництво торгового центру фірма «Скорпіон-сервіс» придбала у Луцької міської ради наприкінці грудня 2002 року. Про це у відповідь на запит інтернет-видання «Волинь Online» повідомив начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала.  

Будівництво розпочали у 2003 році. Робила фірма це за кошти 200 підприємців. Договір був підписний 11 квітня 2003 року між «Скорпіон-сервіс» та підприємцями.

За умовами цього договору забудовник приймав пайовиків у пайову (дольову участь) у будівництві торгового комплексу. Забудовник забезпечував виконання таких будівельних робіт у кожному павільйоні торгового центру – вітраж входу з подвійними дверима, металопластик), вікно на задній стіні (металопластик); стіни з утеплювачем та прошивкою гіпсокартоном, стеля, підлога, прилад опалення, щит обліку електроенергії та пожежна сигналізація.

Оздоблювальні роботи пайовик мав проводити власними силами та за власні кошти.

Кінцеві розрахунки між сторонами здійснювалися по вартості одного метра квадратного загальної площі, яка включає фактичні витрати забудовника із врахуванням зміни цін на матеріали, електричні носії ринкового коефіцієнта, будівництва та витрати на будівництво комунальних мереж, благоустрою та інших об’єктів, необхідних для функціонування торгового комплексу.

До слова, у Державній архітектурно-будівельній інспекції повідомили, що відсутня інформація про прийняття в експлуатацію ТЦ «Ювант».

Тепло, світло, охорона і… скандали

20 жовтня 2004 року пайовики та фірма «Скорпіон-сервіс» уклали договір про надання послуг. Згідно цього договору фірма брала на себе зобов’язання забезпечувати магазини електричною енергією на умовах енергопостачальної організації та тепловою енергією, а також надати замовнику інші супутні послуги, до яких входило забезпечення зовнішнього освітлення в торговому комплексі та на прилеглій території, утримання площ загального користування торгового комплексу та прилеглої території в належному санітарному та екологічному стані, забезпечити обслуговування встановленої в магазині замовника протипожежної сигналізації, забезпечити охорону магазина замовника, забезпечити обслуговування протипожежних систем торгового комплексу, утримувати в належному технічному стані будівлю торгового комплексу (експлуатація та обслуговування інженерних мереж та будівельних конструкцій). У свою чергу замовник зобов’язувався своєчасно проводити оплату за використану електричну енергію та надані виконавцем послуги.

Тоді розмір оплати становив 26,5 гривні за 1 м. кв., зараз складає – 93,75 м. кв.

Однак, як згодом стало відомо, стверджують підприємці, Василь Токарський, власник фірми «Скорпіон-сервіс» «привласнив» собі площі загального користування, хоча ті побудовані за їхні кошти. До прикладу, його фірма «Скорпіон-сервіс» навіть намагалася продати торговий центр через «DOM.RIA», хоча не є власником усіх площ.

Крім того, підприємці стверджують, що електроенергію, тепло та охоронні послуги «Скорпіон-сервіс» надає для підприємців без ліцензії.

Цікавий факт, що «Скорпіон-сервіс» та «Волиньобленерго» уклали договір про постачання електричної енергії 18 вересня 2003 року.  Згідно Закону  цей договір мав би визначати трансформаторну підстанцію, від якої «йшла» б електрика. Однак точку розмежування – трансформаторну підстанцію здали в експлуатацію 1 листопада 2004 року. Тобто трохи більше, ніж через рік. Отож, постає питання, чи постачання електрики до ТЦ «Ювант» було законним.  У 2017 році «Скорпіон-сервіс» уклав договір на постачання електроенергії до ТЦ «Ювант», але чомусь із додатком за 2003 рік.

Окремі підприємці із ТЦ «Ювант», які підняли питання незаконності надання послуг у ТЦ «Юванті», кажуть, що стикнулися із тиском – їм відключили електроенергію всупереч Правил користування електричною енергією.

Луцький міськрайонний суд від 1 листопада 2017 зобов’язав слідчих СВ ВП ГУНП у м. Луцьку негайно вжити заходів щодо відновлення електропостачання до магазинів підприємців, однак рішення суду так і не виконали. Підприємцям довелося витрачати значні кошти, щоб закупити спеціальне обладнання для забезпечення освітлення своїх магазинів самотужки хоча б якимось чином.

Директор ПФ «Скорпіон-сервіс» Віктор Мохнюк розповів, що земельну ділянку під будівництво «Юванту» викупили через аукціон.

«Під нею подавали інвестиційний проект і переможець цього інвестиційного проекту викупив цю земельну ділянку», – зазначив директор.

За його словами, підприємці платили лише за свій магазин, а загальні площі ПФ «Скорпіон-сервіс» робила за свій кошти:

«Кінцеві розрахунки проводять по факту скільки коштує метр один загальної площі. Це розрахунки одного метра, тобто вартість одного метра магазину дорівнює вартості метра торгової площі – зазначає у коментарі для інтернет-видання «Волинь Online» Віктор Мохнюк. – Як передавали магазини по акту прийомі-передачі, то тоді претензій не було у підприємців, а тепер раптом чомусь виникли».

На ці заяви директора підприємці кажуть, що були введені в оману, тому і не було тоді претензій від них.

«Чого бігати по журналістах, чого не звернутися до того суду, який вияснить все?»,  – зауважує Мохнюк.

Він стверджує, що звернень до суду не було взагалі. А до поліції його ніхто ще не викликав із минулого року.

У той же час, суди йдуть постійно і про це є відповідні документи і це легко перевірити у реєстрі судових рішень.

Розповідає він також і про надання послуг для підприємців у ТЦ «Ювант»:

«Я все приймаю на «Ювант», а їм розкидається по магазинах. Споживач я, ми нічого не продаємо. Із самого початку, коли «Ювант» будувався, всі комунікації належать ПФ «Скорпіон-сервіс». І для того, щоб забезпечити магазини теплом відповідно у нас є котельня, ми купуємо газ, як споживач на весь торговий комплекс і опалюємо. Для «Волиньгазу» «Ювант» – це об’єкт ПФ «Скорпіон-сервіс». Те ж саме із «Волиньобленерго».

Договір із «Волиньобленерго» Мохнюк показує за 2017 рік. Із додатком за 2003 рік. А договір за 2003 рік не надає. Каже, що немає. Щодо підстанції каже, електроенергія потрібна була для будівельного майданчика, тому і уклали договір без трансформаторної підстанції на той час:

«Спочатку на будівництво електроенергію поставляли, а потім, коли прийняли «Ювант» в експлуатацію, то уклали договір на «Ювант». Старого договору немає. Старий договір мені нафіг не потрібен, чесно кажучи. Я не знаю, у якому році він був укладений. Таке ж саме було», – каже директор.

Він показує договір за 2006 рік. Однак, там додатки теж за 2003 рік. Однак сфотографувати ні договір, ні схеми до нього не дозволили.

«Нащо воно вам треба, Ви все одно у цьому не розбираєтеся, Ви гуманітарій», – заявляє мені директор.

Директор сказав, що можу прислати запит йому, однак відповідь він не дасть.

«Ви напишете все рівно, а мені однаково по великому рахунку. Від того нічого не поміняється», – каже він.

Допитатися, де договір за 2003 рік ніяк не можна:

«Ці документи знищили, бо вийшли їх строки зберігання», – запевняє директор.

«А писати я можу», – запитую, розглядаючи схему.

«Можете», – каже директор, але помітивши, що перемальовую схему, директор вириває у мене додатки.

«Хватить заніматись глупостю. Дєвочка, ви шо думаєте, що Ви розвєдкою занімаєтеся?»

«Яка дєвочка?»

«Дівчинка, я маю на увазі. Вибачаюсь, я російськомовний», – каже директор.

Директор каже, що фірма не постачає електроенергію, а тому ліцензію йому на це треба.

«Я пройшов вже 20 судів, вам не розказувала та людина, яка не може виграти суд, – раптом каже Віктор Мохнюк, хоча ще півгодини тому запевняв, що ніяких судів не було. – Я недавно буквально місяць тому назад виграв у цієї гоп-компанії жалобщиків суд. Я приймаю електричну енергію для торгового центру «Ювант». Вона іде як на об’єкт торговий центр «Ювант». Споживач електричної енергії згідно договору торговий центр «Ювант», який складається із торгівельних об’єктів і приміщень загального користування. І так само з теплом».

Віктор Мохнюк каже, що лічильники стоять у кожному магазині і підприємці платять по такому ж тарифу, як і «Ювант».

«Я не постачаю електричну енергію, тому що постачальник є один. Тобто, «Волиньобленерго» не знає, які там є споживачі, для них є «Ювант», за нього відповідає ПФ «Скорпіон-сервіс». Навіть, коли проектувався «Ювант», то один лічильник був запроектований у трансформаторній підстанції, а ті, які у магазинах, то вони допоміжні. Тільки по ньому «Волиньобленерго» знімає всі покази з «Юванту». А ті всі – це для внутрішнього споживання. Вони ніде навіть не зареєстровані», – розповідає директор.

За його словами, електроенергію відключали лише тим, хто не платить за послуги, або ж тим, які відмовилися укладати договір на надання послуг.

«З 2018 року не мінялися ціни до 2017 року. Скачок інфляції і ми вже не змогли це витримувати, тому повідомили, що будемо змінювати ціни. Я зробив калькуляцію за півроку. Зробили нові угоди.

За словами, директора, охороняє ТЦ «Ювант» фірма, яка має ліцензію, – «Скорпіон-пульт».

Однак, підприємці показують свої запити до поліції. Ліцензії до прикладу станом до 2012 року точно не було.

***

Наразі уже декілька років триває судова тяганина, а у поліції «висять» декілька кримінальних проваджень щодо цих фактів.  У наступній частині розслідування ми розповімо більш детальніше про ці судові справи.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання  «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: