08:44, 08 Лютого 2019

У Луцьку розповіли цікавинки про одяг українців. ФОТО

6 лютого в Центрі туризму, спорту та екскурсій відбувся краєзнавчий захід «Поетика волинського вбрання», у якому взяли участь вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків, студенти Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського.

Про це повідомляє Волинський центр туризму.

У програмі заходу – етнографічна майстерня, виставка картин «Волинське вбрання», цікаві майстер-класи та перегляд відеофільму.

Про тематику виставки, її особливості та значення розповіли члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України Софія Пасюк, завідувач відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва коледжу та викладач Орися Щур.

Краще зрозуміти традиції стародавнього автентичного одягу, особливості його крою та декорування допомогла кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського університету імені Лесі Українки Алла Дмитренко. А завідувач етнографічного відділу Волинського краєзнавчого музею Людмила Мірошніченко-Гусак провела майстер-клас із зав’язування намітки та хустини.

Цікавинки про одяг українців, найдавніші орнаментовані речі в Україні та багато іншого дізналися діти під час пізнавальних розповідей майстринь.

Гуртківці Центру туризму разом з учнями недільної школи «Добрий ангел» при храмі Святої трійці с. Великий Омеляник продемонстрували як виглядав раніше чоловічий та жіночий одяг на Волині.

«Важливо не лише пам’ятати, а й відтворювати традиції українського побуту. Адже, у кожному елементі народного вбрання відчувається органічна єдність людини і природи», – зазначають організатори заходу.

У підсумку учасників краєзнавчого заходу відзначили подяками, а діти отримали книги, настільні ігри та інші подарунки від Центру туризму, спорту та екскурсій.

dav

mde

dav

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: