09:39, 25 Травня 2018

У Луцьку розповідали, як протидіяти домашньому насильству. ФОТО

Учора, 25 травня, відбулась інформаційна зустріч представників громадських та державних інституцій, під час якої обговорили тему домашнього насильства та законодавчі зміни що цього питання.

Про це повідомляють патрульні на своїй сторінці у “Фейсбук”.

Керівник ГО «Велес+» Віктор Вальчук поінформував присутніх про новий закон щодо запобігання та протидії домашньому насильству та наголосив, що жінки особливо мають бути обізнаними про всі тонкощі механізму притягнення до відповідальності своїх кривдників. Також дуже важливо, аби діти, підлітки знали, куди звернутись у разі вчинення насильства над ними чи їхніми матерями, бо часто мами бояться звертатись у компетентні органи по допомогу. Не менш важливо вчасно інформувати про проблему, аби комплексно її вирішити.

Керівник Центру безоплатної вторинної юридичної допомоги Ганна Савчук розповіла про аспекти юридичного супроводу та методику оформлення матеріалів справи. Працівники центру завжди швидко та кваліфіковано нададуть будь-яку допомогу – професійно та безкоштовно, призначать адвокатів, сформують пакет документів, допоможуть та підкажуть.

Інспекторка Патрульної поліції Ольга Шмігель навела приклади випадків зі служби та наголосила, що часто багато залежить від самих жінок-потерпілих, які або бояться писати заяву, або ж забирають її наступного дня – до відкриття провадження.

«Так само, важлива роль рідних, сусідів, небайдужих людей, тому що домашнє насильство – це не сімейна, а суспільна проблема», – каже Ольга.

Лише з початку цього року на службу “102” надійшло більше 750 повідомлень про насильство в сім’ї, близько 220 – про сімейні сварки, близько 230 – про нанесення тілесних ушкоджень членами сім’ї.

За вчинення домашнього насильства (стаття 173-2 КУпАП) від початку року оформили понад 160 адмінматеріалів поліцейськими різних підрозділів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: