20:49, 24 Червня 2018

У Луцьку розпочинають освітній проект про мистецтво

Мистецьке об’єднання «Стендаль» запроваджує освітній проект-лекторій «Мистецтво після зламу: 1918-2018». Перша лекція відбудеться вже 27 червня, о 18:30, в книгарні «Є» (вул. Лесі Українки, 30).

Про це повідомляють організатори.

Проект-лекторій започаткували з метою поглибити знання лучан про розвиток літератури й мистецтва загалом після закінчення Першої світової війни і до сьогодні. Про крайні сто років ескпериментів, течій, основні тексти й постаті в українській, білоруській, польській, латвійській літературах будуть розповідати викладачі Факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки та Луцького педагогічного коледжу, відомі літературознавці й письменники.

У рамках освітнього проекту акцентують на культурному контексті України, Польщі, Латвії та Білорусі, оскільки сучасна література саме цих країн буде представлена під час Міжнародного культурного фестивалю “Фронтера” (17–18 листопада 2018 року, Луцьк).

Проект складатиметься з 6 лекцій і буде цікавий авторам, редакторам, перекладачам, журналістам, культурним менеджерам, читачам і всім, хто любить літературу і книги.

Тема першої лекції: «Несказане про український модернізм». Лектор: Марія Моклиця, доктор філологічних наук, професор.

Модернізм став рушійною естетичною силою на рубежі XIX-XX ст. Саме з ним пов’язаний вступ людства до абсолютно нового етапу – часу глобальних звершень. Впродовж заходу спробують відповісти на такі запитання: «Чим особливий «український модернізм»? У яких видах мистецтва проявив себе найкраще, коли існував, чи, можливо, живе й донині?»

Організатори – ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль», Департамент культури Луцької міської ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: