17:22, 29 Травня 2018
У Луцьку провели семінар для великих платників з Волині та Рівненщини
Днями у Луцьку фахівці Львівського управління Офісу ВПП ДФС для великих платників Волинської та Рівненської областей провели семінар на тему «Декларація ПДВ за оновленою формою і порядок реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань».
Про це повідомив начальник Луцького відділу податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС.
На семінарі обговорили зміни до форми та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені Наказом Міністерства фінансів України № 381 від 23 березня 2018 року. Ці зміни стосуються додатків 1, 5 і 9 до форми податкової декларації та будуть діяти з 01.06.2018 року.
У роботі семінару взяли участь: начальник Луцького відділу податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС Олександр Лебедь, заступник начальника відділу Надія Шутовська, керівництво та представники фінансових служб великих платників, запрошених до участі в заході.
Лектори Львівського управління запропонували представникам великого бізнесу здійснити інвентаризацію всіх податкових накладних та розрахунків коригування складених з 01.07.2015 року які не були зареєстровані в ЄРПН на момент подання червневої декларації з ПДВ для вірного заповнення Таблиці 1.2 Розрахунку коригування сум ПДВ (Д1) та таблиці 1.2 Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), оскільки вони заповнюються одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається декларація з ПДВ, з урахуванням внесених Наказом №381 змін. Та наголошено що, про поточні незареєстровані податкові накладні та розрахунки коригування на збільшення податкових зобов’язань доведеться звітуватися що місячно.
Підчас обговорення питання щодо порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань, заступник начальника Луцького відділу податкового супроводження підприємств Львівського управління Надія Шутовська звернула особливу увагу на право платника провести коригування податкової накладної згідно вимог п.192.1, ст.192 ПКУ та зауважила, що на практиці платник податку має справу з електронним адмініструванням ПДВ та програмним забезпеченням ДФС, яке чітко пропонує 7 причин коригування податкових накладних, які можна вказати в розрахунку коригування: «Зміна кількості»; «Зміна ціни»; «Зміна номенклатури»; «Повернення товару або авансових платежів»; «Зменшення обсягу при нульовій кількості»; «Зменшення кількості при нульовому обсягу»; «Усунення неоднозначностей».
Крім того, начальник Луцького відділу податкового супроводження підприємств Львівського управління Лебедь Олександр нагадав платникам що з 23 березня п. р. працює нова система моніторингу податкових накладних (розрахунків коригування) СМКОР та зауважив що комісія Офісу великих платників податків ДФС розглядає питання щодо встановлення ризиковості платника податків, в тому числі шляхом врахування наявної податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником. Так, протягом роботи комісії Офісу, чотири платники Львівського управління з цієї причини внесено до переліку ризикових платників, та зупинена можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування.
Наприкінці семінару начальник Луцького відділу подякував всім присутнім за плідну роботу в семінарі та наголосив про ефективність комплексного обслуговування та супроводження великих платників податків в Офісі ВПП.
Залишити відповідь