15:24, 08 Квітня 2019
У Луцьку продовжується толока. ФОТО
5 квітня провели черговий санітарно-екологічний день з впорядкування міста. Прибирання відбувалось на берегах річок Стир вздовж вул. Набережної (від вул. Яровиця до мосту на вул. Ковельська), в центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки (від проїзду “Тещин язик”, вздовж пляжів і до вул. Замкова), на Омелянівському масиві вздовж вул. Чернишевського, вул. Кічкарівської та Кічкарівських ставків, на берегах р. Сапалаївка. Це території прибережних захисних смуг та водоохоронних зон наших річок, які не охоплені плановим прибирання комунальних служб, а тому зазнають постійного забруднення та засмічення від лучан, які не дбають про своє місто, для яких природа – це просто оточуючий простір.
Про це повідомляють на сайті Луцькради.
Прибирання відбувалось у 12 попередньо визначених локаціях. Участь у толоці брали колективи Торгово-промислової палати, управління патрульної поліції у Волинській області, Гімназії №4 ім. Модеста Левицького, закладу загальної освіти № 13, магазину “Наш край”, Волинської обласної інфекційної лікарні, училища культури та мистецтв ім. Стравінського, магазину “Нова лінія”, Науково-дослідного криміналістичного центру, релігійної громади Церкви Ісуса Христа святих останніх днів, а також наші колеги, колектив управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Приємно, що в акціях із санітарного прибирання міста щоразу беруть участь нові учасники. За власною ініціативою приєднались до загальноміського прибирання вихованці та тренери спортивного клубу “Воїн”, які в кількості 60 чоловік 1 квітня поприбирали територію навколо Теремнівського ставка. Волонтери на чолі з Катериною Демидюк, ініціаторкою впровадження проекту “Zero Wast” (“Нуль відходів”) прибирали територію під шляхопроводом на просп. Перемоги.
Організатори толоки сподіваються, що лучани, котрі надають допомогу у прибиранні міста ніколи не будуть забруднювати його відходами своєї життєдіяльності пізніше і з кожним роком місць для організації загальноміських толок з прибирання ставатиме все менше.
З метою вироблення навику жити не утворюючи відходів, а саме жити у стилі “Zero Waste”, що в перекладі означає “Нуль відходів щодня” сьогодні стартує загальноміський проект “Zero Wastе Lutsk”. На запрошення відділу екології міської ради участь у проекті беруть 4 команди із числа студентів хімічного факультету кафедри екології Східноєвропейського національного університету, дві команди студентів Луцького національного технічного університету та учні-старшокласники, члени Молодіжного кліматичного парламенту, які в рамках міжнародного проекту “Екологія поза кордонами” восени 2018 року відвідали Німеччину, вивчаючи досвід поводження з відходами у ЄС.
Проект стартує 9 квітня та триватиме 21 день, за свідченнями психологів, це той час, за який формується стійка звичка. В нашому випадку це звичка жити, не утворюючи відходів. Щодня учасники виконуватимуть завдання стосовно поводження з відходами в побуті. Результати і їх обговорення відбуватиметься у соціальних мережах. Незалежні експерти, а саме працівники Обласної юнацької бібліотеки та волонтерка Катерина Димидюк, ініціатор стилю “Zero Wastе” у Луцьку, будуть оцінювати успіхи учасників та підводити підсумки.
“Спільно навчимося жити правильно, не утворюючи відходів, не перетворюючи своє місто та його околиці у великий смітник. Запрошуємо всіх охочих слідкувати за перебігом “Zero Wastе”-квесту та приєднуватись до корисної природоохоронної ініціативи, навчаючись зменшувати кількість відходів навколо себе”, – йдеться у дописі.
Залишити відповідь