23:00, 16 Січня 2019

У Луцьку прочитають серію лекцій, які присвятять 590-річчю з’їзду монархів

У 2019 році у Луцьку відзначатимуть 590-річницю з’їзду європейських монархів. З цієї нагоди у нашому місті відбуватиметься багато подій та заходів. Ця історична подія стала важливою віхою у розвитку Луцька.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Сьогодні, 16 січня, відбулася презентація просвітницького проекту “1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку”. Він реалізовуватиметься спільно управлінням туризму і промоції міста, КП “Центр туристичної інформації та послуг”, Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки, адміністрацією державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку за підтримки краєзнавців та істориків.

Участь у заході взяв секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт. Звертаючись до присутніх, він зауважив, що  цьогоріч у Луцьку заплановано багато заходів з нагоди 590-річчя з’їзду європейських монархів. Це є своєрідним стартом підготовки до відзначення 600-річчя цієї події через 10 років.

Начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська зауважила, що просвітницький проект “1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку” представляє з себе серію лекцій науковців, дослідників, краєзнавців, які проводитимуться увесь 2019 рік.

За її словами, під час цих зустрічей кожен зможе дізнатися для себе щось нове з історії нашого рідного міста. Вона наголосила, що лекторами будуть кандидат історичних наук, директор Центру туристичної інформації та послуг Оксана Штанько, директор Музею історії Луцького братства Олена Бірюліна, заступник декана факультету з інноваційно-грантової міжнародної співпраці СНУ імені Лесі Українки, старший викладач кафедри документознавства і музейної справи Тетяна Яцечко-Блаженко, краєзнавець Олександр Котис, історик, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Петро Троневич, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, давньої та середньовічної історії України СНУ імені Лесі Українки Сергій Панишко, докторант НМАУ імені П.І.Чайковського Іван Кузьмінський, доцент кафедри нової та новітної історії України, кандидат історичних наук Володимир Пришляк та багато інших.

Лекції відбуватимуться в Центрі туристичної інформації та послуг, а також у інших локація міста.

Перша ж зустріч відбудеться 22 січня о 17:00 і Тетяна Яцечко-Блаженко розповість про Князя Вітовта Великого та його жінок (Центр туристичної інформації та послуг, вул. Сенеторки Левчанівської, 2).

31 січня Олена Бірюліна прочитає публічну лекцію “Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації” (Музей історії Луцького братства, вул. Кондзелевича, 5).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: