18:35, 07 Травня 2019

У Луцьку презентували «антикорупційну» карту ремонтів міста

7 травня Антикорупційний штаб презентував Антикорупційну карту ремонтів у м. Луцьк.

Про це повідолмляє ГО Антикорупційний Штаб.

Карта ремонтів — це онлайн інструмент, покликаний допомогти громаді Луцька здійснювати громадський контроль над мільйонами гривень, які щороку виділяє влада на модернізацію та оновлення міської інфраструктури.

Зручний інтерфейс сайту дозволяє мешканцям міста легко і просто знайти на мапі об’єкт ремонту, який їх цікавить та дізнатися розмір його фінансування. Тепер кожна людина зможе побачити, як використовуються бюджетні кошти, спрямовані на утеплення будинку, у якому вона проживає, заміну водопровідних труб, ремонт доріг, шкіл та лікарень у Луцьку.

“Наша мета – долучити якомога більшу кількість людей до антикорупційного руху. На прикладі столиці, ми з’ясували, що найбільше розкрадань відбувається на тендерах, пов’язаних з ремонтними роботами. Тому вирішили привернути увагу громадськості до цієї теми. Наразі ми оперативно беремо інформацію про всі закупівлі ремонтних робіт з електронної системи закупівель Прозорро, на якій доступні дані починаючи з 2016 року і публікуємо все у зручному для користувачів форматі на Антикорупційній карті ремонтів”, — розповіла голова правління Антикорупційного штабу Юлія Гречка.

“За період з початку 2017 і до кінця 2018 року на ремонтні роботи з бюджету Луцька витратили 415 млн грн., які були призначені на ремонт понад 765 об’єктів.” – додала Гречка.

“Антикорупційна карта дуже зручна в користуванні. Ви заходите на сайт, знаходите на мапі свій будинок, школу, або садочок який вас цікавить, натискаєте на об’єкт і одразу бачите опис проведених робіт та кількість виділених на них коштів. Якщо ви виявляєте, що роботи насправді не проводилися, ви залишаєте про це коментар, бажано з відповідними фотографіями. Далі в роботу вступають наші юристи, які надсилають відповідні заяви з метою перевірки факту невиконання або неякісного виконання робіт. У випадку підтвердження порушення, ми повідомляємо правоохоронні органи”, — пояснив керівник проекту Сергій Миткалик.

У презентації також взяла участь заступниця директора департаменту ЖКГ міської ради Луцька Надія Коленда, яка зазначила, що разом зможемо вдосконалити системи благоустрою міста та контролю громадськості над ремонтами та модернізацією Луцька.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: