19:34, 12 Березня 2019

У Луцьку представили черговий номер науково-популярного видання. ФОТО

У Луцьку 12 березня відбулася презентація нового номера науково-популярного видання “Пам’ятки України. Історія та культура” у Музеї волинської ікони. Темою публічної зустрічі представників Вселенського Патріархату, Православної церкви України, діячів культури Волині, науковців та музейників було Православне українство Волині, яке й представлене на сторінках нового номера журналу.

Про це йдеться на сайті Луцької міськради.

На зустріч завітали секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, Голова Київської Ставропігії, постійний представник Вселенського Патріархату в Україні Екзарх Михаїл (Аніщенко).

За словами завідувача Музею волинської ікони Тетяни Єлісєєвої, чільне місце у представленому номері журналу відведене матеріалам науковців Києва, Львова і Луцька про життєвий і творчий шлях відомого українського іконописця Йова Кондзелевича (1667 – після 1740). Вперше друкуються спогади видатного мистецтвознавця, директора Львівської галереї мистецтв, Героя України, академіка Української академії мистецтв Бориса Возницького (1926–2012) про віднайдення творів Йова Кондзелевича на початку 1960-их років. Також цікавим для читачів стане інтерв’ю з доктором богослов’я, ієрархом Константинопольського Патріархату, архієпископом Тельмісським Іовом.

Також Тетяна Єлісєєва подякувала міській владі за підтримку заходів, які проводив Музей волинської ікони з нагоди 350-річчя від дня народження українського іконописця Йова Кондзелевича у 2017-му році.

У вітальному слові Григорій Пустовіт акцентував на тому, що лучани та волиняни повинні знати якомога більше про своїх земляків, які дали можливість нам ідентифікуватися як нації. За його словами, журнал “Пам’ятки України” — це видання про сакральне мистецтво, яке духовно збагачує, спонукає задуматися над своїми вчинками та ставати кращими.

“Завдяки спільній роботі істориків, дослідників, мистецтвознавців, наші діти та внуки стануть ближчими до старовинної української культури іконопису, дізнаються набагато більше історичних фактів, про які свого часу не дізналися ми. Сьогодні популяризація Музею волинської ікони є цілком виправданою, адже чимало гостей нашого міста після відвідин діляться своїми позитивними враженнями про цей заклад. Досліджуючи минуле, ми обираємо правильний вектор розвитку нашого майбутнього”, — наголосив він.

Голова Київської Ставропігії, постійний представник Вселенського Патріархату в Україні, Екзарх Михаїл (Аніщенко), який є уродженцем міста Луцька, зазначив, що дуже радий бути тут під час презентації нового номера видання. Він пригадує, що востаннє був у музеї 12 років тому. За цей час експозиція музею значно розширилася.

“Радий, що сьогодні ми разом ознайомлюємось із новим номером унікального видання, яке допомагає вивчити, зберегти та передати наступним поколінням наші старовинні культурні надбання”, — сказав він.

Кожен охочий мав можливість придбати журнал «Пам’ятки України. Історія та культура» та його спеціальні додатки за найнижчими цінами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: