20:33, 05 Лютого 2018

У Луцьку пікетували консульство Польщі. ФОТО

У Луцьку «Народний контроль», ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор» пікетували консульство Польщі.

Акція відбулася у понеділок, 5 лютого, яка одночасно пройшла у Києві, Вінниці, Харкові, Львові та Одесі, — про це йдеться на сторінці у “Фейсбук” “Народний контроль. Волинь”. 

В обласному центрі Волині біля консульської установи зібралося сотні активістів. Учасники акції тримали в руках плакати із написами: «Історію України писати українцям», «Бандера – герой України», «Борці за Україну — воїни УПА» та інші.

Українські патріоти вимагали скасування змін до закону про Інститут національної пам’яті, які передбачають кримінальне переслідування за «бандерівську ідеологію».

За словами очільника «Народного контролю» на Волині, депутата Павла Данильчука, у Польщі зараз штучно накручується «антибандерівська» істерія і ця ситуація вигідна лише спільному ворогу – Кремлю та польським шовіністам, які за рахунок цього збільшують свій рейтинг.

«Росія була єдина країна, яка похвалила поляків за «антибандерівський» закон. Тому я закликаю поляків зупинитися та не підігрувати Москві. Адже ці закони вносять розкол між нашими націями, у той час, коли нам потрібно навпаки об’єднуватися та формувати спільний фронт», — зазначив Данильчук.

Після завершення заходу представники націоналістичних об’єднань передали до консульства резолюцію зібрання, в якій вимагається, щоб президент Польщі Анджей Дуда ветував зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

Нагадаємо, лише вісім депутатів Луцької міської ради підтримали звернення фракцій ВО «Свобода» та «Народний контроль» до Президента України та Голови Верховної Ради щодо ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року пакету антиукраїнських законів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: