10:36, 23 Травня 2019

У Луцьку підняли вартість проїзду у маршрутках

Виконавчий комітет Луцької міської ради підтримав проект рішення про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху.

Про це стало відомо сьогодні, 23 травня, під час позачергового міськвиконкому.

Як пояснив виконувач обов’язків директора департаменту економічної політики Костянтин Патракеєв, до Луцької міської ради звернулись перевізники ПП “АТП № 1”, перевізник ТзОВ ВТП “Санрайз”, перевізник ПАТ “Луцьке АТП 10701” та КП “Луцьке підприємство електротранспорту”.

Перегляд діючих тарифів на перевезення повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, що не залежить від господарської діяльності перевізника, у тому числі у разі зміни вартості палива більш ніж на 10 %.

Як зазначив Патракеєв, у плановому тарифі витрати на паливо розраховані із ціни дизельного пального 26 грн/л, відповідно до наданих підтверджуючих документів перевізників щодо фактичних закупівель пального. У чинних тарифах врахували вартість палива в розмірі 23 грн/л. Ріст ціни становить від 13 %, порівняно із врахованою у чинному тарифі. Витрати на оплату праці водіїв розраховано із розміру мінімальної погодинної оплати праці в розмірі 32,58 грн із затвердженого на державному рівні мінімального розміру  оплати праці за виконану місячну норму праці в розмірі 4173 грн, з урахуванням доплат та надбавок в розмірі 20 %. При цьому середня зарплата водія автобуса передбачена на рівні 7767 грн/міс.

Витрати на мастила, шини та акумулятори розраховані із норм визначених наказами Мінтрансу України від 20.05.2006 № 489, 488 та від 10.02.1998 № 43 та вартості закупівель згідно підтверджувальних документів наданих перевізниками. Зокрема, прямі матеріальні витрати на мастильні матеріали для одного автобуса в рік зросли на 3 %, на шини — ріст становить 11 % (3515 грн/шт). Витрати на технічний огляд та усі види ремонтів автобусів враховано відповідно до діючих нормативів витрат на одне обслуговування та із зазначених закупівельних цін на запасні частини та матеріали, у розмірах підтверджених перевізниками.

Крім того, як він зауважив, враховані витрати на проведення капітальних і поточних ремонтів на рівні фактично виконаних ремонтів за попередній рік. Автобусний парк є застарілим  та потребує значних коштів на ремонти та відновлення. Загалом середня вартість ремонтів закладених в плановому тарифі становить: ТО1 — 239 грн/автобус, ТО2 — 745 грн/автобус, капітальні та поточні ремонти — 1126 грн/1 тис. км/автобус. Враховуючи визначену по кожному маршруті необхідну кількість проведення ремонтів автобуса з врахуванням його річного пробігу, в структурі планового тарифу вказані річні витрати на ремонти і технічні огляди 1-го автомобіля.

Розмір рентабельності в плановому тарифі врахували на рівні 25 % .

Таким чином, розрахунковий тариф на перевезення пасажирів автобусами по маршрутах загального користування у звичайному режимі руху складає 5,74 грн.

Як запевнив Костянтин Патракеєв, проект рішення є регуляторним актом і пройшов повну процедуру прийняття відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Крім того, проект рішення “Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху” розглянув Волинський обласний територіальний відділенням Антимонопольного комітету України та повідомив, що представлений проект рішення є компетенцією виконавчого комітету Луцької міської ради.

Перевізники зауважили, що навіть цей тариф для них занизький.

Отож, після обговорення встановили граничний тариф на послугу з перевезення одного пасажира автобусами на міських маршрутах загального користування у звичайному режимі руху – 6 гривень. Для учнів закладів загальної середньої освіти міста Луцька встановили вартість проїзду в автобусах на міських маршрутах загального користування у розмірі 3 гривень за одну поїздку за наявності учнівського квитка.

Рішення набирає силу з моменту його публікування, яке повинне бути не пізніше, ніж через 10 днів з його прийняття.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: