18:53, 29 Січня 2019

У Луцьку осучаснюють заклади освіти. ВІДЕО

Команда керівництва Луцька працює над покращенням матеріально-технічної бази закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та забезпеченням навчально-виховного процесу.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

«Прагнемо, аби маленьким лучанам та педагогам було комфортно навчатися і працювати. На покращення матеріально-технічної бази, розвиток освітніх закладів, реалізацію творчого потенціалу учасників освітнього процесу щороку з міського бюджету виділяємо значні кошти. Активно залучаються кошти й міжнародних фінансових інституцій. Поступово наші школи й дитячі садочки перетворюються з сірих похмурих будівель у яскраві, сучасні, термомодернізовані споруди», — розповідає виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт.

У міському бюджеті на 2018 рік для функціонування закладів освіти було передбачено понад 783  млн грн. З них – понад 635 млн грн становили видатки на оплату праці.

Важливою подією минулого року для нашого міста стало відкриття нової школи – ліцею № 27 у 55-му мікрорайоні міста. Понад 600 дітей стали учнями навчального закладу. Школу спорудили за новими технологіями і вона відповідає вимогам сучасної освіти: оснащена басейном, двома міні-футбольними полями зі штучним покриттям, спортивними майданчиками з вуличними тренажерами, залою для танців й занять музикою, ігровими кімнатами для дітей та всім необхідним для якісного навчання і розвитку дітей.

«Переконаний, що багато поколінь лучан тут здобудуть необхідні знання, зможуть займатись спортом та фізично зміцнюватися, розвивати творчі здібності, готуватимуться до дорослого життя та будуть формуватися як особистості, щоб у майбутньому робити успішними наше рідне місто Луцьк та всю Україну», — зазначив радник міського голови Ігор Поліщук.

Велику увагу зосередили на якісних ремонтах будівель та приміщень. В багатьох освітніх закладах впроваджувались енергоефективні заходи як за грантовими та кредитними програмами, так і за кошти міського бюджету.

Масштабні зміни стали можливими завдяки співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО). Тож завдяки реалізації проекту «НЕФКО – 2» минулого року проведено ремонти фасадів окремих шкіл та дитячих садочків, а також комплекс енергозберігаючих заходів в інших навчальних закладах. Кредит НЕФКО становив 10 млн грн, грант – 195 917 євро.

Тож у ЗОШ № 1, ДНЗ №№ 4, 13, 27, 31 впровадили комплекс енергозберігаючих заходів, які включають термомодернізацію фасаду, заміну вікон, дверей, електроламп.

Навчальні заклади відповідають європейським стандартам, отримали сучасний та привабливий зовнішній вигляд, приміщення стали значно теплішими й комфортнішими для дітей та дорослих, а економія на енергоносіях до 30%, а це близько 5 млн грн щороку.

Співпраця з НЕФКО продовжуватиметься й надалі. У травні минулого року було підписано грантову угоду на 1,3 млн євро та кредитні угоди на 5 млн євро. Завдяки цьому проекту вдасться термомодернізувати близько 40 бюджетних установ. Зокрема, це школи, дитячі садочки, заклади естетичного виховання тощо.

Проблемними залишаються найстаріші заклади освіти, зведені ще у 50-ті роки минулого століття. Адже вони не можуть бути включені до інвестиційних проектів. Таких у місті шість. Тож ремонтні роботи у них роблять за кошти міського бюджету. Одним з таких є ЗДО №12, збудований ще 1961 року. Тут капітально відремонтували покрівлю та укріпили саме приміщення на суму понад 1 млн грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: