19:00, 13 Квітня 2018

У Луцьку обговорять розвиток аграрного сектору на Волині за польськими зразками

16 квітня, об 11:00, у конференц-залі готелю «Україна» (вул. Словацького, 2) відбудеться прес-конференція з нагоди започаткування проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив».

Про це повідомила прес-служба проекту.

Учасники: консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур, керівник проекту, голова Товариства Інтеграція Європа – Схід Кшиштоф Каліта, координатор заходів в Україні, представниця ГО «Фонд місцевого розвитку» Яцута Ельвіра.

Організатори запрошують представників ОТГ Волинської області, агропідприємців, представників формальних та неформальних агрооб’єднань, вищих професійних  училищ області, зацікавлених осіб.

Проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» спрямований на розвиток аграрного сектору на Волині, використовуючи досвід кращих польських практик та технологій.

Розпочали реалізацію проекту товариство Інтеграція Європа – Схід із Кельце та Волинська обласна громадська організація “Фонд місцевого розвитку” із Луцька. Проект отримав фінансову підтримку від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської допомоги в галузі розвитку. Патронат Генерального Консульства РП у Луцьку.

Метою проекту є розвиток підприємництва серед сільського населення Волині у сфері садівництва та городництва за допомогою створення першого садівничо-городницького кооперативу в Західній Україні за сучасними польськими стандартами якості виробництва й управління. Цієї мети досягнуть за допомогою трансферу найкращого досвіду зі Свентокшиського і Люблінського воєводств, а також створення зразків господарств з вирощування малини.

Запланова діяльність в рамках проекту до кінця 2018 року:

– створення на Волині 10 плантацій еко-малини у вибраних місцях за підтримки польських експертів і з використанням польських стандартів вирощування;

– передача понад 70 000 шт. саджанців польських сортів малини високої якості, екологічних засобів охорони рослин і технічного обладнання;

– підтримка у формі тренінгів та послуг дорадників 30 підприємців та сільських господарств в Україні;

– організування освітніх візитів до Польщі – до Свентокшиського та Люблінського воєводств, в тому числі зустрічей з експертами з Осередку аграрного дорадництва (травень-червень 2018 р.);

– підписання довгострокових контрактів з польськими заводами з переробки фруктів і постачальниками саджанців;

– участь учасників проекту в ІІІ виставці “Євро-Агро”, яку організовують “Targi Kielce SA” та “Гал-ЕКСПО” ПрАТ у Львові;

– створення Західноукраїнського садівничо-городницького кооперативу, який об’єднуватиме місцевих виробників фруктів та овочів на Волині.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: