16:25, 25 Січня 2019

У Луцьку обговорили зміни до Податкового кодексу, що стосуються туристичного збору

Сьогодні, 25 січня, у департаменті ЦНАП відбулася зустріч представників закладів розміщення міста Луцька із керівниками профільних структурних підрозділів міської ради та інших територіальних органів виконавчої влади, аби обговорити зміни до Податкового кодексу, що стосуються туристичного збору для закладів розміщення міста Луцька.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Як відомо, 1 січня 2019 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”. Законом передбачена зміна ставки туристичного збору для закладів розміщення. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих, хостелах, будинках відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, а також житлових будинках, квартирах, котеджах, кімнатах, садових та дачних будинках, інших об’єктах, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Як зазначила на початку начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська, у кінці січня на сесії міської ради приймуть рішення про встановлення диференційованої ставки туристичного збору.

“Кошти, що надходять від сплати туристичного збору, наповнюють місцевий бюджет та у майбутньому будуть використані на розвиток нашого міста, в тому числі й на покращення інфраструктури, на промоцію міста. Ми зацікавлені у тому, аби готельний бізнес у Луцьку розвивався. На жаль, не всі аклади розміщення сплачують туристичний збір. Тому хочемо почути ваші думки та пропозиції стосовно підготованого проекту рішення”, – наголосила вона.

Про особливості Податкового законодавства, зокрема щодо нарахування ставок туристичного збору розповіла представник Головного управління державної фіскальної служби України Волинській області Олена Нікотіна. За її словами, ставка збору встановлюється за рішенням міської ради за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення. Платники збору не змінилися. До осіб, які звільняються від сплати туристичного збору, відносяться учасники бойових дій, за наявності відповідних документів. Також Олена Нікотіна додала, що у першому кварталі поточного року податкова звітність подається за попередньою формою. Нова форма податкової декларації набуде чинності із другого кварталу 2019 року.

Директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова презентувала відповідний проект рішення, який розробили урахуванням звернень Народних депутатів України та Асоціації готельних об’єднань та готелів міст України. Пропонується зробити градацію відповідно до вартості проживання у готельних номерах: до 600 грн за добу встановити туристичний збір на рівні 0, 25 %, більше 600 за добу – 0,5 %. При цьому ставка повинна буди єдиною як для туристів з України, так і для іноземців. Рішення вести в дію із 1 квітня 2019 року.

У процесі обговорення представник закладів розміщення висловлювали свої пропозиції та зауваження щодо проекту. Остаточне рішення щодо встановлення ставок туристичного збору депутати ухвалюватимуть на сесії міської ради 30 січня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: