12:45, 24 Липня 2019

У Луцьку модернізують очисні споруди

Луцьк — серед перших міст в Україні, де за кошти Європейського інвестиційного банку модернізують очисні споруди.

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Луцькради.

У лютому 2019 року КП «Луцькводоканал» вийшов на завершальну стадію залучення інвестицій на модернізацію своїх обєктів, з яких найбільше коштів спрямують на очисні споруди в Липлянах.

Майже 12 млн. євроінвестицій, а це — близько 400 млн. грн. — спрямують на передбачені заходи, серед яких — вкрай необхідна місту модернізація очисних споруд.

24 червня у Києві відбулася основна зустріч ряду міністерств України, Європейського банку та КП «Луцькводоканал». Під час зустрічі одразу запросили до Луцька технічних експертів для початку практичної роботи.

27 червня у Луцьку відбулась зустріч з технічними експертами, які є провідними фахівцями з країн Європейського союзу — Німеччини, Австрії, Португалії, Литви. Участь у зустрічі взяли перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, експерти, які представляють французьку компанію “SAFEGE”, і надаватимуть технічний супровід та здійснюватимуть ряд підготовчих заходів.

Процес підготовки, виготовлення технічної документації та всіх запланованих заходів не перевищуватиме 10 місяців, далі почнеться активна фаза реалізації проекту. Його головна мета — захист довкілля завдяки модернізації очисних споруд. Також модернізація оптимізує потужність очисних, забезпечить якісний та сучасний рівень очищення стічних вод. Проект покликаний захистити навколишнє середовище, що є важливим кроком для збереження екології Волині. В рамках проекту також передбачається реконструкція частини центрального водогону Луцька, запровадження ряду енергозберігаючих технологій. Варто зауважити, що Луцьк і Рівне — перші міста в Україні серед 22 міст-претендентів, які залучили технічну підтримку з боку Європейського інвестиційного банку.

«Тривалим був процес підготовки до підписання договору про надання технічної підтрики”, — розповів керівник підприємства «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

“Необхідно було дотриматися усіх кроків, передбачених процедурою залучення коштів ЄІБ, а це — досить кропітка і скрупульозна процедура. А перша зустріч із технічними консультантами – вагомий крок на шляху до реалізації проекту», — зазначив керівник підприємства «Луцькводоканал»

“Робота над проектом розпочалася в 2016 році і дуже приємно, що Луцьк знову в лідерах по залученню європейських інвестицій”, – зауважив Григорій Недопад.

“Всім відомо, що ситуація на очисних уже багато років потребувала вирішення і єдиним варіантом для реконструкції очисних було саме залучення інвестицій, адже передбачена сума непосильна як для міського, так і для державного бюджету. Тому запланований проект — дійсно велике досягнення для нашого міста. Це означає, що Луцьк користується довірою серед європейських партнерів, а наші фахівці працюють із дотриманням міжнародних стандартів”, — зазначив Григорій Недопад.

За словами заступника директора з маркетингу та управління інвестиційною діяльністю КП «Луцькводоканал» Анатолія Марчука, представники Європейського інвестиційного банку та компанії “SAFEGE” ознайомилися з діяльністю Луцького підприємства, обговорили план дій, узгодили технічні моменти і уже працюють над першочерговими заходами.

“Вже за перші дні роботи варто відзначити високий кваліфікаційний рівень технічних експертів. Результатом їхньої роботи стане підготовка технічного завдання, подання плану закупівель, а також повний контроль за реалізацією проекту. Зі слів технічних експертів, для Європейського інвестиційного банку головна мета проекту — поліпшення екології та користь для людей”, — йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: