19:44, 04 Березня 2019

У Луцьку мітингували противники вакцинації

Кілька десятків краян прийшли сьогодні, 4 березня 2019 року, під стіни Луцької міської ради та Волинської обласної державної адміністрації, аби висловити спільний протест проти вакцинації дітей.

Про це повідомляє Волинська облдержадміністрація.

Учасники акції залишили інформаційний запит, який вміщує 11 запитань. Вже незабаром вони отримають письмову відповідь на них.

З мітингувальниками спілкувалася заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

За словами учасників акції, діти, які не мають профілактичних щеплень, не можуть відвідувати дошкільні та загальноосвітні заклади. Пов’язано це з рішенням керівництва навчальних і медичних закладів. Батьки наголошують, що відстоюють законне право своїх дітей на навчання, що прописано в Конституції України та Законі України «Про освіту».

Що ж стосується вакцинація, то на переконання учасників акції, – це надзвичайно ризиковане медичне втручання, яка має виключно добровільний характер. Тож примушувати проводити її ніхто не може. Тим паче, що в Україні досі офіційно не оголошено про спалах жодної епідемії.

Світлана Мишковець наголосила, що проблему не можна розглядати однобоко, адже це стосується усіх дітей.

«В кожної дитини є специфічний імунітет. Тому якщо є протипоказання, ніхто не змушує проводити вакцинацію. Натомість, здорова, але не вакцинована дитина, яка немає протипоказів, несе загрозу цілому колективу. Тому що захворівши, вона може передати хворобу іншим», – зауважила Світлана Євтихіївна.

Заступник голови ОДА нагадала, що експерти попереджають про загрозу епідемії дифтерії в Україні. А єдиний дієвий засіб захисту від цих небезпечних інфекційних хвороб – вакцинація. Саме тому вся сім’я Світлани Мишковець отримала відповідні щеплення.

«Щоденно отримую аналіз ситуації захворюваності на кір в області. Лише в останній період ситуація трохи покращилася. Це все – завдяки масовій вакцинації населення. Адже збереження життя людей – наше головне завдання», – резюмувала Світлана Євтихіївна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: