08:40, 15 Травня 2019

У Луцьку інспектори з паркування покарали понад 450 порушників

Про діяльність департаменту муніципальної варти в напрямку реформування сфери паркування у місті Луцьку під час оперативної наради поінформувала директор департаменту Юлія Сиротинська.

Про це повідомили на сайті Луцької міської ради.

За її словами, впровадження інспекторів з паркування- вимога Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», який з 27 вересня 2018 року вступив в силу. На виконання вимог чинного законодавства України про захист інформації в інформаційно- телекомунікаційних системах, які використовуються в сфері паркування транспортних засобів, департаментом муніципальної варти в січні 2019 року придбано сервер та спеціалізоване обладнання для влаштування серверної кімнати.

Департаментом муніципальної варти підготовлено всі необхідні запити та створено типове робоче місце користувача НАІС для отримання інформації про належного користувача транспортного засобу.

Для оперативного друку повідомлень про притягнення до адміністративної відповідальності та винесених постанов департамент муніципальної варти придбав п’ять портативних принтерів. Ці принтери є складовою частиною апаратно-програмного комплексу для контролю за дотриманням правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів інспекторами з паркування. Для виконання замірів порушення правил зупинки, стоянки придбано 5 лазерних світловіддалемірів “BOSCH”.

Інспектори з паркування діють на базі департаменту муніципальної варти Луцької міської ради та проводять заходи, спрямовані щодо дотримання громадянами правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів із здійсненням фото- та відеофіксації порушень та виносять постанови у справах про адміністративні правопорушення. Інспектори мають спеціальні планшети, портативні принтери для друку повідомлень про притягнення до адміністративної відповідальності та виносять постанови у справах про адміністративні правопорушення на місці, згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування сфери паркування транспортних засобів».

Наразі розроблено більше 10 маршрутів, які охоплюють близько 27 вулиць та проспектів міста, якими рухаються інспектори.

17 квітня 2019 року розпочали роботу перші три інспектори з паркування, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». На сьогодні робота інспекторів з паркування зосереджена в центральній частині міста, а саме на вулицях: Богдана Хмельницького, Станіславського, Ковельська, Глушець, Кривий Вал, Градний узвіз, пр-т Волі, Винниченка, Братковського, Лесі Українки, Іови Кондзелевича, Сенаторки Левчанівської, оскільки це є найбільш проблемні місця нашого міста, які необхідно контролювати щоденно.

Також інспекторами проводяться заходи щодо недопущення порушень оплати громадянами послуг з користування майданчиком для платного паркування транспортних засобів на вул. Карпенка-Карого, 1. Було притягнуто до відповідальності більше двадцяти, а також проведено роз’яснювальну бесіду з водіями стосовно порядку оплати послуг.

Інспекторами виписано 451 постанову по справах про адміністративні правопорушення частини 1 та 3 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Накладено штрафів на загальну суму 172 965грн, всього за звітний період оплачено 206 постанов на суму 48 688 грн. Варто зазначити, що ці штрафи оплачені саме в пільговий період з 50 % знижкою яка передбачена законодавством.

Станом на 11 травня, на вул. Кривий Вал встановлені знаки та нанесена відповідна розмітка про обладнання майданчику для платного паркування. На майданчику знаходиться паркувальний автомат, де сплативши кошти за місце для паркування транспортного засобу, можна отримати паркувальний талон (фіскальний чек), який дає право на безоплатне паркування транспортного засобу протягом визначеного періоду.

Як зауважив секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, на вулицях Луцька за останні роки значно побільшало автомобілів. Місто виявилося не готовим до такої великої кількості транспортних засобів.

“Є проблема з парковками, зберіганням автомобілів. Це створює чимало незручностей як мешканцям міста, так і водіям, зокрема й комунальних служб, невідкладної допомоги. Варто зазначити, що ця проблема характерна й для інших міст України. Потрібно вивчити досвід міст-партнерів, аби знайти оптимальні шляхи вирішення цієї ситуації”, -акцентував він.

У свою чергу, перший заступник міського голови Григорій Недопад додав, що найбільш проблемними транспортними розв’язками є місця біля Старого ринку, де часто утворюється затор через скрізь припарковані автомобілі, також на вулиці Єршова (авторинок). Юлія Сиротинська повідомила, що найближчим часом інспектори з паркування розпочнуть роботу на вулицях Індустріальній і Єршова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: