18:14, 22 Травня 2019

У Луцьку громадська організація презентує інклюзивний театральний перфоманс

В приміщенні Центру культури і дозвілля СНУ імені Лесі Українки  відбудеться інклюзивний театральний перфоманс за участю вихованців інклюзивної студії «Сонячні люди», дитячої театральної студії «ДогориДригом», мистецько-терапевтичного «Забавляночка» Луцького НРЦ.

Про це повідомляють на сайті Луцької міськради.

Подія запланована на 23 травня 2019 року.

Лучани побачать прем’єру вистави «Пригоди ХромоСоні» за мотивами оповіді Світлани Нагаєвої, музично-літературну композицію «Бабаї» за віршем Івана Андрусяка та  виставу «Подорож У Країну Навпаки» за творами В. Симоненка мистецько-терапевтичного театру «Забавляночка» Луцького НРЦ.

Організатори: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, ГО «Інклюзивні студії».

ГО «Інклюзивні студії» розпочалася  в 2015 році з ініціативи декількох батьків, які вирішили провести спільні мистецькі акції дітей навчальних закладів Луцька та дітей з інвалідністю.

Ідея реалізувалася в проекті «Сонячні люди – роблять сонячні справи», який був підтриманий Британською Радою в Україні. Діти та молоді люди з інвалідністю мали змогу поспілкуватися зі своїми однолітками, спільно попрацювати на різноманітних майстер-класах, відвідати заклади культури. Особливою «родзинкою» цих зустрічей було колективне виконання танцювального флешмобу «Просто, ми зірки», який із задоволенням виконували і діти, і дорослі.

Зараз реалізовують проект «Місто різних — місто рівних» спільно з ВОНУБ імені Олени Пчілки, в рамках якого діє інклюзивна студія «Сонячні люди»,  де діти з інвалідністю спільно займаються музичною, хореографічною та театральною творчістю зі своїми однолітками, розвиваючи свої таланти та уміння. Артисти брали участь у міських культурних заходах. Минулого року вони стали гостями міжнародного фестивалю для особливих театрів «Непротоптана стежина» м. Львів.

Новим творчим експериментом студії стали спільні проекти з дитячою театральною студією «ДогориДригом» керівник Алла Доманська. Вистава  «Пригоди ХромоСоні» написана мамою хлопчика з синдромом Дауна та розкриває секрет особливої хромосоми, яка перетворює дитину на особливу.

Ці всі ініціативи підштовхнули команду до створення громадської організації у квітні 2019 року. І ця подія є підсумком нашої попередньої роботи та початком діяльності нашої громадської організації «Інклюзивні студії».

Початок —  о 12:00.

Контактні особи: Вікторія Колодяжна 0663832688, Наталія Шнит 0505395474

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: