13:25, 24 Січня 2019

У Луцьку говорили про жінок князя Вітовта. ФОТО

У вівторок, 22 січня, в Центрі туристичної інформації та послуг відбулась публічна лекція «Князь Вітовт Великий та його жінки», яку провела історик Тетяна Яцечко-Блаженко.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Подія зібрала у затишному залі професійних істориків, краєзнавців, гідів, представників туристичних агенції, вчителів історії, студентів і звичайних лучан, які люблять своє місто та цікавляться його історію.

Присутні дізнались багато цікавих фактів про Великого князя Литовського Вітовта, різні версії трактування біографії його дружин: Марії, Ганни та Уляни, історію знайомства батьків Вітовта – Кейстута та Бірути, а також про життя і подальшу долю його доньки Софії.

Наступна лекція «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації» з презентацією оригінальних джерел з колекції Волинського краєзнавчого музею відбудеться 31 січня о 15:00 у Музеї історії Луцького братства.

Лектор – Олена Бірюліна, директор Музею історії Луцького братства. Вартість: 20 гривень. Телефон для довідок: (0332)72-33-71.

Довідка: У 2019 році в рамках відзначення 590-річниці З’їзду європейських монархів започаткували просвітницький проект публічних лекцій, екскурсій, виставок, квестів «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку». Упродовж року в лучан і гостей міста буде унікальна можливість дізнатись, для чого був організований З’їзд, чому він відбувся саме у Луцьку, про видатних особистостей того періоду, тогочасне суспільство, політику, релігію, культуру, музику, живопис, моду та кухню, тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: