21:17, 08 Лютого 2019

У Луцьку дітям презентували книги Мирона Козака. ФОТО

У Волинській обласній бібліотеці для дітей відбулася презентація книги Мирона Козака «Українські шахові казки».

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної бібліотеки для дітей.

Кожна глава книги – це біографічна розповідь долі людської, 6 казок про шістьох відомих українських шахістів: Юхима Боголюбова, Федора Богатирчука, Людмилу Руденко, Олега Романишина, Ярослава Жеребуха та Василя Іванчука.

З дитинства автор захоплюється шахами, тому не випадково з семи книг, що написав письменник Мирон Козак, три присвятив шахам.

«Шахи, як любов і музика здатні робити людину щасливою», – переконаний Мирон Омелянович, а індійське прислів’я каже: «Шахи – це море, з якого пташка може пити і в якому слон може купатися».

Творча зустріч «Для тих, хто любить шахи і не тільки» учнів 5–А класу Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького з письменником та журналістом Мироном Козаком пройшла у жвавій дружній атмосфері запитань та відповідей.

Одним із запитань, яке цікавило дітей було про те, як виникла ідея написати книгу про шахи, на що гість поставив зустрічне питання: «А що таке ідея?». «Ідея – і де я?» – розібрав письменник слово на склади та відповів, що у кожної людини приходить час, коли запитуєш себе де ти є і що ти зробив, тому з’являється ідея – бажання поділитися своїми знаннями з іншими.

Під час зустрічі виявилося, що багато учнів з 5–А класу грає у шахи, тому виникло бажання через деякий час провести у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для дітей турнір одночасної гри Мирона Козака з усіма охочими.

«Головне у своєму житті – знайти своє призначення», — процитував Мирон Омелянович слова великого українського філософа Григорія Сковороди та закликав дітей впевнено досягати  своєї мети.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: