09:55, 03 Вересня 2018

У Луцьку боролися лицарі. ФОТО

Учора, 2 вересня, у Луцькому замку відбувся фестиваль “Середньовічний Лучеськ. Доблесть віків”, під час якого спорстмени із різних міст України мали змогу взяти участь у другому етапі відбору до Національної збірної із середньовічного бою.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Цьогоріч у змаганнях зареєструвалося близько 80-ти бійців, серед яких: асоціація клубів середньовічного бою “Айна-Бера”, представники клубу “Путивль” та клубу “Роща”.

На відкриття фестивалю завітав радник міського голови Ігор Поліщук та начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська.

“Надзвичайно приємно, що у нашому замку відбуваються не лише гастрономічні, музичні фестивалі, але й тематичні. Це якраз те, що потрібно Луцькому замку, адже форма і зміст того, що сьогодні тут відбувається, відповідає одне одному. Я щиро вдячний усім, хто приїхав до нашого міста, організаторам фестивалю та його учасникам”, – звернувся у вступному слові Ігор Поліщук.

Організатори фестивалю, в свою чергу, висловили подяку управлінню турзизму та промоції міста Луцької міської ради, котре другий рік поспіль підтримує цей фестиваль.

“Луцьк – це місто, де переплітається історія та сучасність. І, як бачите, лицарі живуть тут і по цей день”, – додала Катерина Теліпська.

Під час змагань відбувались бої в номінаціях “щит-меч”, “5 на 5”, “10 на 10”, “16 на 16”, а також жіночі бої в номінаціях “щит-меч” та “3 на 3”. Тривалість кожного бою була різна. Так, одиночні змагання мали часовий ліміт у 1 хвилину (або до 10 очок), тоді як масові бої розраховані на 10 хвилин (або поки не впаде останній гравець суперника).

Зброя та обладунки, що використовувались під час змагання, відповідали спеціальним вимогам до середньовічного бою. Відповідно, усі аналоги середньовічної зброї були затупленими, діяли вагові обмеження.

Під час фестивалю “Середньовічний Лучеськ. Доблесть віків” усі охочі могли спробувати себе у стрільбі з лука, відвідати середньовічну костюмерну, придбати тематичні сувеніри. Також передбачили і дитячі активності: гончарство, спортивний меч (м’який), дитяча стрільба.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: