16:35, 16 Травня 2019

У Луцьку батьків майбутніх першачків навчали бути відповідальними

Учора, 15 травня, у Міжнародний день сім’ї, фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області  зустрілися із батьками майбутніх першокласників КЗ «Луцька загальноосвітня школа I – III ступенів № 23», аби розповісти їм про те, як бути відповідальними за виховання, навчання та розвиток дитини.

Про це повідомляє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області.

Захід відбувся у межах інформаційно-правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство» Всеукраїнськоого правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Мета відповідного заходу – підвищити обізнаність громадян щодо механізму реалізації та захисту прав дитини на належне утримання та безпечне дитяче середовище.

Так, головний спеціаліст відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк  розповіла присутнім про права дитини на аліменти, податкову знижку на розвиток дитини, нові правила виїзду з дитиною за кордон, порядок отримання послуги «Муніципальна няня», щомісячну грошову допомогу на дитину, яка хворіє на тяжкі хвороби, інші стимули та гарантії.

Батьки, для яких є актуальним питання догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, дізналися, що із 1 січня 2019 року в Україні почала діяти соціальна програма «Муніципальна няня». Завдяки відповідній ініціативі Уряд України може відшкодувати батькам витрати на няню для дитини до 3 років. Муніципальною нянею може бути будь-хто, хто зареєструвався як фізична особа-підприємець, або ж юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми. Розмір відшкодування з 1 січня 2019 року становить 1626 гривень щомісяця.

Для отримання відшкодування необхідно: укласти договір з муніципальною нянею, звернутися у відділ соціального захисту відповідної ради за місцем проживання та надати копію офіційного укладеного з нянею договору, документи, що підтверджують оплату послуг няні, паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання компенсації.

На завершення зустрічі батьки майбутніх першокласників отримали тематичні буклети із циклу Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та про систему безоплатної правової допомоги в Україні.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: