16:00, 22 Січня 2019

У Луцьку активно працюють над легалізацією найманих працівників

Сьогодні, 22 січня, під час оперативної наради начальник управління з питань праці Назарій Ігнатчук поінформував присутніх про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю на території міста.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Він наголосив, що для інформування роботодавців та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин, протягом 2018 року здійснили рейди-обстеження на території Завокзального, Північного та ринку “ЛПЗ”, ТРЦ “Порт Сіті”, Центрального універмагу “Луцьк”, торгівельних центрів “Варшавський”, “Гранд Волинь”, “Гостинець”, “Ювант” та “Караван”. Заходами охопили майже 400 торговельних місць, на кожному із яких вручили пам’ятку для роботодавця.

Інспекторами праці відділу інспектування управління з питань праці постійно проводились інформаційні відвідування роботодавців та працівників відповідно до п. 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295. Зокрема, такі відвідування провели на об’єктах, розташованих на території Центрального ринку, вул. Сенаторки Левчанівської, вул. Лесі Українки, пр. Волі, вул. Винниченка, ТЦ “Буратіно”, ТРЦ “Промінь”, ТЦ “Варшавський”, п-ті Грушевського, п-ті Відродження. Інформаційні відвідування охопили заклади торгівлі, громадського харчування, сфери послуг та ринки міста. За період з травня місяця 2018 року управління з питань праці Луцької міської ради здійснили повідомну реєстрацію 43 таких відвідувань.

За результатами проведення вищезазначених заходів окремі роботодавці міста надіслали повідомлення до органу ДФС про укладення трудових договорів із 503-ма найманими працівниками. Зокрема, у ТРЦ «Порт Сіті» – із 121-м найманим працівником, у ТЦ «Караван» – із 35-ма працівниками, у ТЦ «Ювант» уклали трудові договори із 47-ми найманими працівниками та зареєстрували 12 фізичних осіб-підприємців.

Назарій Ігнатчук звернув увагу, що з 1 січня 2019 року зріс розмір мінімальної заробітної плати до 4173 гривень. У зв’язку із цим, зросли й розміри штрафних санкцій, які накладаються на роботодавців через недотримання вимог чинного законодавства. За його словами, нині, якщо підприємець не допустить інспекторів з питань праці на підприємство для проведення перевірки чи буде перешкоджати її проведенню, то його оштрафують на 417 300 гривень.

Якщо виявлять незареєстрованого працівника, то роботодавця оштрафують на 125 190 гривень.

Назарій Ігнатчук закликав роботодавців дотримуватися чинного законодавства і оформляти найманих працівників на роботу.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт подякував Назарію Ігнатчуку і очолюваному ним колективу за роботу.

“Ми не ставимо перед собою завдання штрафувати роботодавців, ми хочемо, аби вони офіційно працевлаштовували своїх найнятих робітників. Ці люди будуть мати відповідні соціальні гарантії, передбачені законодавством. Також це збільшення надходжень до міського бюджету від податку з доходів фізичних осіб”, – додав він.

Григорій Пустовіт зауважив, що вдалося легалізувати 30 тисяч працівників. За його словами, ці люди раніше не платили податки, а вимагали ремонтів дворів, шкіл, медичних закладів. На його переконання, так бути не може.

Секретар міської ради зауважив, що й самі працівники повинні відстоювати свої права, адже працюючи неофіційно, вони позбавляють себе на соціальний захист, пенсійне забезпечення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: